Přeskočit na obsah

Díky 600 nových stromů z participativního rozpočtu Dáme na vás bude Brno zelenější

26. dubna 2022

Šest set. Přesně o takový počet stromů se rozrostla brněnská zeleň díky projektu participativního rozpočtu Dáme na vás Stromy pro život.

V roce 2019 tento projekt podal pan Jan Matuszek s cílem vysadit 500 nových stromů. Projekt se v celoměstském hlasování umístil na 2. místě s celkovým počtem 4 369 hlasů a stal se druhým nejúspěšnějším projektem, co se týká počtu hlasů, v celé historii participativního rozpočtu. Z Dáme na vás bylo celkem poskytnuto 3 474 000 korun.

Cílem mého projektu bylo vysázet 500 nových stromů pro zlepšení kvality vzduchu, půdy, vody a života každého z nás,“ upřesnil navrhovatel projektu Jan Matuszek.

Pro slavnostní ukončení projektu byla vybrána městská část Brno-sever, ve které bylo vysazeno z tohoto projektu nejvíce stromů.

Jsme městská část s velkým zastoupením zeleně, jsem tedy rád, že hodně stromů z projektu Stromy pro život našlo místo právě na území Brna-severu. Už vzhledem k tomu, že v nedávných extrémně suchých letech jsme bohužel přišli o stovky stromů,“ doplnil starosta městské části Brno-sever Martin Maleček.

Těší mě, že jsme z participativního rozpočtu mohli realizovat tento krásný projekt, který získal podporu více než 4 000 Brňanů. Z důvodu vysokého zájmu ze strany městských částí byl do volených orgánů města Brna v listopadu 2021 předložen materiál o navýšení nákladů na projekt, abychom mohli vysázet dalších 100 stromů. Tento materiál byl schválen, celkem se tak v projektu vysadilo 600 stromů,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.