Přeskočit na obsah

Dětské hřiště v Akátkách se zmodernizuje díky projektu Dáme na vás

31. května 2023

V loňském ročníku participativního rozpočtu získal projekt Dětské hřiště AKÁTKY 2 887 kladných hlasů. Díky tomu se stal jedním z vítězných a míří k realizaci. Dnes byl Radou města Brna vybrán zhotovitel, který hřiště postaví. Je jím společnost Unipark, s. r. o.

Akátky jsou oblíbené místo na vycházky. Zdejší dětské hřiště se díky nápadu navrhovatelky Aleny Jelínkové upraví a zmodernizuje. Nově bude hřiště rozděleno na tři zóny. První bude určena nejmenším. Ti tu najdou houpačky s ohrádkou, trampolínu zabudovanou v zemi, herní sestavu s věží a skluzavkou, dřevěný kolotoč nebo balanční prvky. Pro starší děti bude koncipována tzv. veverčí zóna. Ta nabídne moderní herní lanovou 3D stezku, velkou skluzavku a stromový domek. Poslední zóna bude sloužit k odpočinku,“ vylíčil Filip Chvátal, radní pro oblast participativního rozpočtu.

Vybraná společnost zajistí projektovou přípravu a následné úpravy, a to za 3,85 milionu Kč. Předpokládá se, že by hřiště mělo být hotové v létě příštího roku.

Podrobnosti jsou uvedeny zde: https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1908.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.