Přeskočit na obsah

Děti si mohou užívat Velikonoc již od čtvrtka

12. dubna 2017 1 minuta čtení
(ik) – Středisko volného času Lužánky zareagovalo na velikonoční prázdniny. Dětem od 3 do 12 let nabízí na Zelený čtvrtek 15 velikonočních dílen, hrátky se zvířátky, včelí zastavení, bosonohou stezku, vynášení a pálení Moreny a další akce.

Speciální program připravila pro děti také na Zelený čtvrtek Hvězdárna a planetárium Brno. Od 14 do 17 hodin si dívky a chlapci mohou přijít zdarma vyrobit galaktické vejce. Vesmírné černi, třpytivé modré i hvězdného prachu mají prý na Kraví hoře dost.

„Své umění ukáže mistr sklář i mistr řezbář a jejich řemeslo si budou moci vyzkoušet také děti. V sobotu bude součástí velikonočního programu charitativní jarmark. Děvčata a kluci si mohou své znalosti prověřit v neděli při vědomostní stezce. V pondělí se pak děti mohou zapojit do hledání vajíček po celém areálu,“ zdůraznila Gabriela Tomíčková, mluvčí zoo.

Při návštěvě těchto akcí děti i rodiče musí počítat s tím, že jízdní řády brněnského dopravního podniku budou ve čtvrtek omezené. Tramvaje a busy budou jezdit jako v pracovní dny o  prázdninách a zrušeny budou školní autobusové spoje. V pátek budou vozidla jezdit podle jízdních řádů pro soboty, v sobotu a v neděli beze změn. A v pondělí podle nedělního rozpisu.

Více na www.dpmb.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.