Děti si mohou užívat Velikonoc již od čtvrtka

  • 12. dubna 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Středisko volného času Lužánky zareagovalo na velikonoční prázdniny. Dětem od 3 do 12 let nabízí na Zelený čtvrtek 15 velikonočních dílen, hrátky se zvířátky, včelí zastavení, bosonohou stezku, vynášení a pálení Moreny a další akce.

Speciální program připravila pro děti také na Zelený čtvrtek Hvězdárna a planetárium Brno. Od 14 do 17 hodin si dívky a chlapci mohou přijít zdarma vyrobit galaktické vejce. Vesmírné černi, třpytivé modré i hvězdného prachu mají prý na Kraví hoře dost.

„Své umění ukáže mistr sklář i mistr řezbář a jejich řemeslo si budou moci vyzkoušet také děti. V sobotu bude součástí velikonočního programu charitativní jarmark. Děvčata a kluci si mohou své znalosti prověřit v neděli při vědomostní stezce. V pondělí se pak děti mohou zapojit do hledání vajíček po celém areálu,“ zdůraznila Gabriela Tomíčková, mluvčí zoo.

Při návštěvě těchto akcí děti i rodiče musí počítat s tím, že jízdní řády brněnského dopravního podniku budou ve čtvrtek omezené. Tramvaje a busy budou jezdit jako v pracovní dny o  prázdninách a zrušeny budou školní autobusové spoje. V pátek budou vozidla jezdit podle jízdních řádů pro soboty, v sobotu a v neděli beze změn. A v pondělí podle nedělního rozpisu.

Více na www.dpmb.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít