Přeskočit na obsah

Děti ochrání na hřištích před sluncem nové zastínění

16. října 2019
Rada města Brna dnes doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit poskytnutí peněz na stavbu zastínění dětských hřišť. O prostředky žádají městské části Brno-Bystrc, Brno-jih, Brno-Medlánky, Brno-sever a Brno-střed.

„Zejména v letních měsících je naprosto nezbytné chránit děti na hřištích před přímým sluncem, proto přistupujeme k řešení zastínění hřišť, díky kterým mohou rodiny s dětmi trávit více volného času venku. Chystáme se podpořit úpravy v celkové částce 1,191 milionu Kč,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Brno-Bystrc žádá o poskytnutí finančních prostředků určených na zastínění 6 pískovišť v areálu MŠ Kamechy na ulici Říčanská 18. Výše nákladů se předpokládá 250 000 Kč.

MČ Brno-jih
Ve vnitrobloku sídliště Komárov, na ulici Sladkého a na Jižanském dvorku plánuje zastínění hřišť Brno-jih. Městská část žádá na projekt peníze ve výši 119 000 Kč.

MČ Brno-Medlánky
Dvě pískoviště budou zastíněna také v Brně-Medlánkách. Cena projektu činí 176 000 Kč.

MČ Brno-sever
Náklady na zastínění hřišť v ulicích Sládkova, Seifertova, Haškova, Buchtova, Brožíkova, v parku Stanislava Krátkého a v parku Schreberovy zahrádky se předpokládají ve výši 226 000 Kč.

MČ Brno-střed
Centrální městská část žádá o poskytnutí 420 000 Kč na zastínění dětských hřišť a sportovišť ve vnitrobloku Trýbova, ve vnitrobloku Pšeník–Sovinec, ve vnitrobloku Výstavní–Veletržní a ve vnitrobloku Hluboká.

Peníze na úpravy hřišť poskytne ze svého rozpočtu Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.