Přeskočit na obsah

Děti ochrání na hřištích před sluncem nové zastínění

16. října 2019

Rada města Brna dnes doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit poskytnutí peněz na stavbu zastínění dětských hřišť. O prostředky žádají městské části Brno-Bystrc, Brno-jih, Brno-Medlánky, Brno-sever a Brno-střed.

„Zejména v letních měsících je naprosto nezbytné chránit děti na hřištích před přímým sluncem, proto přistupujeme k řešení zastínění hřišť, díky kterým mohou rodiny s dětmi trávit více volného času venku. Chystáme se podpořit úpravy v celkové částce 1,191 milionu Kč,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Brno-Bystrc žádá o poskytnutí finančních prostředků určených na zastínění 6 pískovišť v areálu MŠ Kamechy na ulici Říčanská 18. Výše nákladů se předpokládá 250 000 Kč.

MČ Brno-jih
Ve vnitrobloku sídliště Komárov, na ulici Sladkého a na Jižanském dvorku plánuje zastínění hřišť Brno-jih. Městská část žádá na projekt peníze ve výši 119 000 Kč.

MČ Brno-Medlánky
Dvě pískoviště budou zastíněna také v Brně-Medlánkách. Cena projektu činí 176 000 Kč.

MČ Brno-sever
Náklady na zastínění hřišť v ulicích Sládkova, Seifertova, Haškova, Buchtova, Brožíkova, v parku Stanislava Krátkého a v parku Schreberovy zahrádky se předpokládají ve výši 226 000 Kč.

MČ Brno-střed
Centrální městská část žádá o poskytnutí 420 000 Kč na zastínění dětských hřišť a sportovišť ve vnitrobloku Trýbova, ve vnitrobloku Pšeník–Sovinec, ve vnitrobloku Výstavní–Veletržní a ve vnitrobloku Hluboká.

Peníze na úpravy hřišť poskytne ze svého rozpočtu Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.