Děti ochrání na hřištích před sluncem nové zastínění - Tiskový servis

Děti ochrání na hřištích před sluncem nové zastínění

  • 16. října 2019
  • 2 minuty čtení

Rada města Brna dnes doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit poskytnutí peněz na stavbu zastínění dětských hřišť. O prostředky žádají městské části Brno-Bystrc, Brno-jih, Brno-Medlánky, Brno-sever a Brno-střed.

„Zejména v letních měsících je naprosto nezbytné chránit děti na hřištích před přímým sluncem, proto přistupujeme k řešení zastínění hřišť, díky kterým mohou rodiny s dětmi trávit více volného času venku. Chystáme se podpořit úpravy v celkové částce 1,191 milionu Kč,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Brno-Bystrc žádá o poskytnutí finančních prostředků určených na zastínění 6 pískovišť v areálu MŠ Kamechy na ulici Říčanská 18. Výše nákladů se předpokládá 250 000 Kč.

MČ Brno-jih
Ve vnitrobloku sídliště Komárov, na ulici Sladkého a na Jižanském dvorku plánuje zastínění hřišť Brno-jih. Městská část žádá na projekt peníze ve výši 119 000 Kč.

MČ Brno-Medlánky
Dvě pískoviště budou zastíněna také v Brně-Medlánkách. Cena projektu činí 176 000 Kč.

MČ Brno-sever
Náklady na zastínění hřišť v ulicích Sládkova, Seifertova, Haškova, Buchtova, Brožíkova, v parku Stanislava Krátkého a v parku Schreberovy zahrádky se předpokládají ve výši 226 000 Kč.

MČ Brno-střed
Centrální městská část žádá o poskytnutí 420 000 Kč na zastínění dětských hřišť a sportovišť ve vnitrobloku Trýbova, ve vnitrobloku Pšeník–Sovinec, ve vnitrobloku Výstavní–Veletržní a ve vnitrobloku Hluboká.

Peníze na úpravy hřišť poskytne ze svého rozpočtu Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Další články z rubriky