Přeskočit na obsah

Desítky milionů pro pracovníky sociálních služeb. Město žádá ministerstvo o odměny za nasazení při epidemii

03. června 2020

Celkově požádá Brno a jeho příspěvkové organizace Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR o dotaci 45,7 milionu korun. Radní dnes schválili podání této žádosti o finanční podporu na mimořádné finanční ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID-19.

„Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo mimořádné dotační řízení na podporu finančního ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID-19. Město požádá o částku 45,7 milionů korun za dotační období od 13. 3. do 31. 5. 2020,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Dotace je poskytována na úhradu mimořádné odměny ke mzdě a platu za práci v pracovním prostředí, kdy byl zaměstnanec vystaven riziku nákazy z důvodu kontaktu s osobami při výkonu práce nebo z důvodu ztíženého provozu v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy COVID-19.

Výše odměny ve ztíženém pracovním prostředí pro výpočet žádané dotace činí 59 korun za hodinu práce. Jde o částku zhruba 10 000 korun na pracovníka za odpracovaný měsíc. Odměna je poskytována všem zaměstnancům v sociálních službách, bez ohledu na jejich pracovní zařazení.

Odměna MPSV se nevztahuje na zdravotnický personál. Pro tyto pracovníky by měl být spuštěn jiný dotační titul, resp. jiný systém poskytnutí odměny.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.