Přeskočit na obsah

Desítky milionů pro pracovníky sociálních služeb. Město žádá ministerstvo o odměny za nasazení při epidemii

03. června 2020
Celkově požádá Brno a jeho příspěvkové organizace Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR o dotaci 45,7 milionu korun. Radní dnes schválili podání této žádosti o finanční podporu na mimořádné finanční ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID-19.

„Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo mimořádné dotační řízení na podporu finančního ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID-19. Město požádá o částku 45,7 milionů korun za dotační období od 13. 3. do 31. 5. 2020,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Dotace je poskytována na úhradu mimořádné odměny ke mzdě a platu za práci v pracovním prostředí, kdy byl zaměstnanec vystaven riziku nákazy z důvodu kontaktu s osobami při výkonu práce nebo z důvodu ztíženého provozu v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy COVID-19.

Výše odměny ve ztíženém pracovním prostředí pro výpočet žádané dotace činí 59 korun za hodinu práce. Jde o částku zhruba 10 000 korun na pracovníka za odpracovaný měsíc. Odměna je poskytována všem zaměstnancům v sociálních službách, bez ohledu na jejich pracovní zařazení.

Odměna MPSV se nevztahuje na zdravotnický personál. Pro tyto pracovníky by měl být spuštěn jiný dotační titul, resp. jiný systém poskytnutí odměny.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.

V Brně začne jezdit nová bezplatná okružní linka pro návštěvníky Riviéry

Od čtvrtka 1. června 2023 začnou jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná.