Přeskočit na obsah

Denní centrum pro lidi bez přístřeší v areálu kasáren v Židenicích funguje i nadále

02. června 2021

Denní centrum pro lidi bez přístřeší v areálu židenických kasáren na Svatoplukově nadále poskytuje své služby. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit dotaci Spolku křesťanské pomoci Bučovice, který centrum od loňska provozuje. Dotace milion korun zabezpečí personální chod denního centra v tomto roce.

„V židenických kasárnách vzniklo denní centrum pro lidi bez přístřeší v důsledku opatření proti pandemii covid-19. Jeho působení se osvědčilo, jsem tedy velmi ráda, že spolupráce se Spolkem křesťanské pomoci Bučovice pokračuje i v letošním roce. Lidé zde stále mají přístup k základní hygieně, stravě, možná je výměna oblečení nebo dostupnost sociálního zařízení,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Kromě pomoci při řešení akutních problémů klientů bez domova se spolek zaměřuje i na dlouhodobější podporu. Denní centrum nabízí dluhové poradenství, individuálně se tu věnují i závislostem a zdravotním problémům klientů. Cílem je jejich začlenění do běžného života, k němuž vede cesta na základě dlouhodobé spolupráce a důvěry mezi klientem bez domova a pracovníky denního centra. Spolek také disponuje autobusem, kterým přepravuje lidi bez domova přímo do denního centra.  

Neinvestiční dotace v hodnotě 1 milion korun pro rok 2021 bude využita na mzdové a nutné provozní náklady spolku.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.