Delegaci letící na Taiwan doplní ředitel městských nemocnic Pavel Piler

  • 26. srpna 2020
Na přelomu srpna a září odletí předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil s delegací na Taiwan. Cílem této cesty je navázat ekonomickou spolupráci, podpořit rozvoj vzdělání, vědy a kultury mezi oběma zeměmi. Město Brno bude mít na Taiwanu svého zástupce, bude jím ředitel Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice Brno Pavel Piler.

Se zájmem sleduji dění ohledně cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwan. Poté, co ji pan Vystrčil potvrdil, jsem se osobně zasadila o to, aby byl v delegaci i ředitel městských nemocnic pan Piler. Věřím, že zkušenosti tamních zdravotníků se zvládáním epidemie koronaviru SARS-CoV-2 budou neocenitelné,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Společně s předsedou Senátu ČR poletí na Taiwan 8 dalších senátorů a na 90 zástupců z podnikatelské a akademické sféry, z oblasti vědy a výzkumu. „Brněnští lékaři dlouhodobě udržují kontakty s taiwanskými kolegy z National Taiwan University Hospital. Úroveň vědy a výzkumy je zde na velmi vysoké úrovni a ve spolupráci chceme nadále pokračovat. Z tohoto důvodu cestu pana Pilera také vítám,“ podotkl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Taiwan je zemí, která dokázala velmi účinně a efektivně zvládnout epidemii nemoci COVID-19. Rád se dozvím více o opatřeních, která vedla k extrémně nízkému počtu nakažených. Dále, a to je stejně důležité, je bezprostřední pohled na taiwanské zdravotnictví. Je to země s velmi dobře rozvinutou zdravotní péčí a rovněž systém zdravotního pojištění je jeden z nejefektivnějších na světě. Je důležité dívat se kolem sebe a mít informace, abychom poznali, co u nás dobře funguje, a naopak co je propracované v zahraničí a co se dá použít u nás,“ uvedl Pavel Piler, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice Brno.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy