Přeskočit na obsah

Delegaci letící na Taiwan doplní ředitel městských nemocnic Pavel Piler

26. srpna 2020

Na přelomu srpna a září odletí předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil s delegací na Taiwan. Cílem této cesty je navázat ekonomickou spolupráci, podpořit rozvoj vzdělání, vědy a kultury mezi oběma zeměmi. Město Brno bude mít na Taiwanu svého zástupce, bude jím ředitel Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice Brno Pavel Piler.

Se zájmem sleduji dění ohledně cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwan. Poté, co ji pan Vystrčil potvrdil, jsem se osobně zasadila o to, aby byl v delegaci i ředitel městských nemocnic pan Piler. Věřím, že zkušenosti tamních zdravotníků se zvládáním epidemie koronaviru SARS-CoV-2 budou neocenitelné,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Společně s předsedou Senátu ČR poletí na Taiwan 8 dalších senátorů a na 90 zástupců z podnikatelské a akademické sféry, z oblasti vědy a výzkumu. „Brněnští lékaři dlouhodobě udržují kontakty s taiwanskými kolegy z National Taiwan University Hospital. Úroveň vědy a výzkumy je zde na velmi vysoké úrovni a ve spolupráci chceme nadále pokračovat. Z tohoto důvodu cestu pana Pilera také vítám,“ podotkl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Taiwan je zemí, která dokázala velmi účinně a efektivně zvládnout epidemii nemoci COVID-19. Rád se dozvím více o opatřeních, která vedla k extrémně nízkému počtu nakažených. Dále, a to je stejně důležité, je bezprostřední pohled na taiwanské zdravotnictví. Je to země s velmi dobře rozvinutou zdravotní péčí a rovněž systém zdravotního pojištění je jeden z nejefektivnějších na světě. Je důležité dívat se kolem sebe a mít informace, abychom poznali, co u nás dobře funguje, a naopak co je propracované v zahraničí a co se dá použít u nás,“ uvedl Pavel Piler, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice Brno.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.