Dejte si medovou zmrzlinu a otevřte s námi včelí stezku, láká Technologický park - Tiskový servis

Dejte si medovou zmrzlinu a otevřte s námi včelí stezku, láká Technologický park

Symbolicky na Mezinárodní den včel se slavnostně otevře včelí stezka u Technologického parku. V pondělí 20. 5. odpoledne tu tak na návštěvníky a návštěvnice kromě samotných včelínů a včelího pexesa bude čekat i divadlo a další program.

Symbolicky na Mezinárodní den včel se slavnostně otevře včelí stezka u Technologického parku. Ilustrační foto: Pixabay
Symbolicky na Mezinárodní den včel se slavnostně otevře včelí stezka u Technologického parku. Ilustrační foto: Pixabay

Včelí stezka, která bude lidem přístupná od pondělí, zahrnuje tři stanoviště včelínů, u kterých (v dostatečné vzdálenosti) je vzdělávací „pexeso“. Z něj se děti hravou formou dozvědí více o včelím ekosystému. „Včelám se Technologický park věnuje 7 let, společnost EPRIN ještě déle,“ popisuje za organizátory Jitka Sládková z Technologického parku. „Co se týče přírody kolem nás, Technologický park loni získal řadu ocenění. Nejsou to jen včely, co je v areálu zajímavého,“ zve Sládková.

Pondělní program startuje v 15 hodin na louce u Technologického parku, vedle jezírka u konečné linky 12. Až do 17 hodin budou společně s iniciativou Připrav Brno k dispozici edukativní stánky, od 16 se odehraje divadelní představení Kde spí motýli (v případě špatného počasí v budově A Technologického parku). Na děti čekají drobné dárečky a po celou dobu medová zmrzlina v restauraci Jean Paul‘s zdarma.

Pro ty, kteří nejsou z Brna a okolí, je „stezka“ přístupná online.

Další články z rubriky