Přeskočit na obsah

Dárky pro dárce, kuličky pro všechny. Průběh dárcovské kampaně shrne výstava v Urban centru

02. června 2021

Slavnostní vernisáží byla v úterý 1. června 2021 v Urban centru na Staré radnici zahájena výstava Krev pro Brno k dosavadnímu průběhu projektové kampaně Darujme krev pro Brno. Potrvá do 11. června a návštěvníci si budou moci prohlédnout kromě vizuálů a plakátů ambasadorů kampaně i fotografie z akcí, které se uskutečnily v loňském roce (Běh na krev, koncert Filmová hudba pod hvězdami pro oceněné dárce krve), a především literární a výtvarná díla ze školní soutěže.

Těžištěm výstavy jsou práce z výtvarné a literární soutěže Darování krve očima dětí a mládeže, která skončila 20. května 2021. Soutěž byla tříkolová, soutěžilo se v sedmi kategoriích podle ročníků v literárním a výtvarném oboru. Zapojily se 4 školy, a to ZŠ Bosonožská, ZŠ a MŠ Horníkova, OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Kotlářská a SZŠ a VOŠ zdravotnická Merhautova. Soutěže se zúčastnilo 75 žáků a studentů (38 ve výtvarném a 37 v literárním oboru), kteří zaslali celkem 78 soutěžních prací (41 výtvarných a 37 literárních). V porotě ve finále zasedli 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a ambasadoři kampaně Darujme krev pro Brno Lucie Šafářová a Adam Ondra.

„Po nesnadném rozhodování jsme vybrali tři vítězné práce v každé ze soutěžních kategorií, jejichž autoři během vernisáže naší výstavy převzali ceny. Aby nepřišli zkrátka ani návštěvníci výstavy, budou moci hlasováním vybrat vítěze Ceny veřejnosti. Se soutěží počítáme i v příštím roce a zdá se, že zájem škol bude velký, už teď se nám hlásí,“ vysvětlil Petr Hladík.

Na pořádání soutěže se podílelo město Brno a Fan klub HC Kometa Brno, záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

U příležitosti Světového dne dárců krve, který si každoročně připomínáme 14. června, bude časostroj na náměstí Svobody opět vydávat skleněné kuličky ve speciální limitované edici, a to každou hodinu od 11 do 23 hodin.

Celoměstská kampaň Darujme krev pro Brno se také připojuje k akci Měsíc darování krve, kterou na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve nebo krevních složek pořádá Fan klub HC Kometa Brno a která začne právě 14. června. „Město Brno se na této akci podílí 50 dárkovými balíčky pro 50 prvních prvodárců, 25 ve Fakultní nemocnici Brno a 25 ve Fakultní nemocnici u svaté Anny,“ doplnil Petr Hladík.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.