Dárky pro dárce, kuličky pro všechny. Průběh dárcovské kampaně shrne výstava v Urban centru

  • 02. června 2021
Slavnostní vernisáží byla v úterý 1. června 2021 v Urban centru na Staré radnici zahájena výstava Krev pro Brno k dosavadnímu průběhu projektové kampaně Darujme krev pro Brno. Potrvá do 11. června a návštěvníci si budou moci prohlédnout kromě vizuálů a plakátů ambasadorů kampaně i fotografie z akcí, které se uskutečnily v loňském roce (Běh na krev, koncert Filmová hudba pod hvězdami pro oceněné dárce krve), a především literární a výtvarná díla ze školní soutěže.

Těžištěm výstavy jsou práce z výtvarné a literární soutěže Darování krve očima dětí a mládeže, která skončila 20. května 2021. Soutěž byla tříkolová, soutěžilo se v sedmi kategoriích podle ročníků v literárním a výtvarném oboru. Zapojily se 4 školy, a to ZŠ Bosonožská, ZŠ a MŠ Horníkova, OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Kotlářská a SZŠ a VOŠ zdravotnická Merhautova. Soutěže se zúčastnilo 75 žáků a studentů (38 ve výtvarném a 37 v literárním oboru), kteří zaslali celkem 78 soutěžních prací (41 výtvarných a 37 literárních). V porotě ve finále zasedli 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a ambasadoři kampaně Darujme krev pro Brno Lucie Šafářová a Adam Ondra.

„Po nesnadném rozhodování jsme vybrali tři vítězné práce v každé ze soutěžních kategorií, jejichž autoři během vernisáže naší výstavy převzali ceny. Aby nepřišli zkrátka ani návštěvníci výstavy, budou moci hlasováním vybrat vítěze Ceny veřejnosti. Se soutěží počítáme i v příštím roce a zdá se, že zájem škol bude velký, už teď se nám hlásí,“ vysvětlil Petr Hladík.

Na pořádání soutěže se podílelo město Brno a Fan klub HC Kometa Brno, záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

U příležitosti Světového dne dárců krve, který si každoročně připomínáme 14. června, bude časostroj na náměstí Svobody opět vydávat skleněné kuličky ve speciální limitované edici, a to každou hodinu od 11 do 23 hodin.

Celoměstská kampaň Darujme krev pro Brno se také připojuje k akci Měsíc darování krve, kterou na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve nebo krevních složek pořádá Fan klub HC Kometa Brno a která začne právě 14. června. „Město Brno se na této akci podílí 50 dárkovými balíčky pro 50 prvních prvodárců, 25 ve Fakultní nemocnici Brno a 25 ve Fakultní nemocnici u svaté Anny,“ doplnil Petr Hladík.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy