Přeskočit na obsah

Dárci věnovali pro Tříkrálovou sbírku podstatně víc než loni

25. ledna 2018 1 minuta čtení
(ik) – Dva miliony čtyři sta tisíc korun vybrali koledníci během Tříkrálové sbírky v Brně a v sousedních obcích.

„Oproti loňsku je to o přibližně čtyři sta tisíc korun více,“ uvedla vedoucí oddělení kontaktů s veřejností z brněnské diecézní charity Ivana Němcová Reutin.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou kampaní u nás. Pořádá ji Charita ČR a peníze použije na dobročinné účely. Každoročně je na pořadu v prvních dvou lednových týdnech.

Konkrétně v Brně budou směřovat vybrané prostředky na rekonstrukci Chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením a autismem v Žabovřeské ulici, na rozvoj domácí hospicové péče Brňanů s nevyléčitelným onemocněním v jejich domácím prostředí a na rekonstrukci budovy střediska Celsuz pomáhajícího lidem.

Do akce se zapojily v Brně a na jižní Moravě stovky koledníků. Navštívili i brněnskou radnici.

Brněnská diecézní charita podle jejího ředitele Oldřicha Haičmana připravuje pro příští rok novinku, a to mobilní platební terminál, aby dárci měli příležitost přispět do sbírek platebními kartami.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.