Dárci krve soutěží o ceny za více než 50 tisíc korun - Tiskový servis

Dárci krve soutěží o ceny za více než 50 tisíc korun

  • 13. dubna 2023
  • 1 minuta čtení
  • Radka Loukotová

Darujete krev pravidelně, nebo se k tomu teprve odhodláváte? Ať už letos do konce srpna absolvujete svůj první, nebo třeba pátý odběr, šance na vítězství jsou rovné. Přihlaste se do městské soutěže Dárcovský přebor a získejte poukazy na sportování.

Krev mohou lidé darovat ve dvou nemocnicích v Brně, v Bohunicích a u sv. Anny. Foto: FN Brno

Krev mohou lidé darovat ve dvou nemocnicích v Brně, v Bohunicích a u sv. Anny. Foto: FN Brno

Devadesát poukázek na služby městských sportovišť STAREZ-SPORT v hodnotě 500 korun a deset speciálně určených pro prvodárce dokonce za 1 000 korun. Tolik odměn rozdá město v letošním Dárcovském přeboru „4,5 dl pro život". „Hlavním účelem a smyslem naší motivační akce je povzbudit stávající dárce a podpořit dosud váhající potenciální provdárce v jejich rozhodnutí darovat krev,“ popisují organizátoři z magistrátního Odboru zdraví na webu darujmekrev.brno.cz.

Akce je určena všem dárcům, kteří mezi 1. lednem a 31. srpnem 2023 absolvují bezpříspěvkový odběr krve nebo některé z krevních složek. V Brně k tomu slouží dvě místa – Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích a Fakultní nemocnice u sv. Anny. Ze všech, kdo zaregistrují svůj odběr ve formuláři, se bude losovat ve 2. polovině září.

Další články z rubriky