Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Z finále vyšlo vítězně 14 projektů. Město je zrealizuje do tří let

04. prosince 2019

Odbitím půlnoci dne 29. listopadu skončilo velké finálové hlasování, ve kterém občané města Brna rozhodli o výběru 14 vítězných projektů. Ty si mezi sebe rozdělí částku 35 miliónů korun. Ve třetím ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás své hlasy odevzdalo 13 214 hlasujících.

„I ve třetím ročníku tisíce Brňáků ukázaly zájem přímo se podílet na rozhodování o financích města v rámci participativního rozpočtu. Vítězné projekty jsou kvalitně navržené a už nyní začínáme řešit jejich realizaci, která započne v roce 2020. Děkuji všem hlasujícím a gratuluji navrhovatelům vítězných projektů,“ řekl náměstek primátorky pro oblast participace obyvatel Tomáš Koláčný.

Vítězné projekty pro rok 2019:
1.    Onkologicky léčené děti v Brně
2.    Stromy pro život
3.    Nová krytá sportovní hala v Řečkovicích
4.    Nový park pro Sadovou – Královo Pole
5.    Městská galerie
6.    Cyklostezka do Líšně (PD)
7.    Pohodlný cyklopříjezd k přehradě (PD)
8.    Kluziště Medlánky
9.    Nouzové přístřešky pro lidi bez domova
10.    Děti patří na hřiště!
11.    Napij se! – pítka v Brně
12.    Pumptrack a parkour v Medlánkách
13.    Cyklopark mezi Vinohrady a Líšní
14.    Pojízdné schody v podchodu u nádraží

Občané Brna rozhodovali mezi 53 projekty z 18 městských částí. Ve třetím ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo Brno na projekty 35 milionů korun.

Kompletní výsledky hlasování i s detailním popisem jednotlivých projektů jsou dostupné online na www.damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani.

Poděkování za účast při podávání návrhů patří v každém případě všem navrhovatelům. Nejen vítězné projekty vzbudily zájem občanů. Oficiální předání symbolického „šeku“ prvním třem vítězným navrhovatelům proběhlo za přítomnosti primátorky Markéty Vaňkové v úterý 3. 12. v 16:15 na náměstí Svobody v rámci programu Brněnských Vánoc.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 026
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.