Dáme na vás: Z finále vyšlo vítězně 14 projektů. Město je zrealizuje do tří let

  • 04. prosince 2019
Odbitím půlnoci dne 29. listopadu skončilo velké finálové hlasování, ve kterém občané města Brna rozhodli o výběru 14 vítězných projektů. Ty si mezi sebe rozdělí částku 35 miliónů korun. Ve třetím ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás své hlasy odevzdalo 13 214 hlasujících.

„I ve třetím ročníku tisíce Brňáků ukázaly zájem přímo se podílet na rozhodování o financích města v rámci participativního rozpočtu. Vítězné projekty jsou kvalitně navržené a už nyní začínáme řešit jejich realizaci, která započne v roce 2020. Děkuji všem hlasujícím a gratuluji navrhovatelům vítězných projektů,“ řekl náměstek primátorky pro oblast participace obyvatel Tomáš Koláčný.

Vítězné projekty pro rok 2019:
1.    Onkologicky léčené děti v Brně
2.    Stromy pro život
3.    Nová krytá sportovní hala v Řečkovicích
4.    Nový park pro Sadovou – Královo Pole
5.    Městská galerie
6.    Cyklostezka do Líšně (PD)
7.    Pohodlný cyklopříjezd k přehradě (PD)
8.    Kluziště Medlánky
9.    Nouzové přístřešky pro lidi bez domova
10.    Děti patří na hřiště!
11.    Napij se! – pítka v Brně
12.    Pumptrack a parkour v Medlánkách
13.    Cyklopark mezi Vinohrady a Líšní
14.    Pojízdné schody v podchodu u nádraží

Občané Brna rozhodovali mezi 53 projekty z 18 městských částí. Ve třetím ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo Brno na projekty 35 milionů korun.

Kompletní výsledky hlasování i s detailním popisem jednotlivých projektů jsou dostupné online na www.damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani.

Poděkování za účast při podávání návrhů patří v každém případě všem navrhovatelům. Nejen vítězné projekty vzbudily zájem občanů. Oficiální předání symbolického „šeku“ prvním třem vítězným navrhovatelům proběhlo za přítomnosti primátorky Markéty Vaňkové v úterý 3. 12. v 16:15 na náměstí Svobody v rámci programu Brněnských Vánoc.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 026
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy