Přeskočit na obsah

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

08. června 2023

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

V úterý 13. 6. 2023 v 16 hodin se uskuteční slavnostní otevření již 40. projektu financovaného z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Medlánky v pohybu. V blízkosti Medláneckého rybníka je zrekonstruováno volejbalové hřiště a workoutové sportoviště doplněno o nové cvičební prvky. Obě sportoviště mají také vybudovány nové kvalitní umělé povrchy.

„Těší mě, že se díky participativnímu rozpočtu podařilo upravit další místo pro venkovní sportování. Rád bych všechny pozval na úterní slavnostní zahájení, kde jsme pro děti připravili i nafukovací skákací hrad a společně tak oslavíme dokončení čtyřicátého projektu podle přání Brňanů,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal.

Cílem projektu bylo vybudování veřejně přístupného volejbalového a workoutového hřiště, tak aby se rozšířilo sportovní vyžití v Medlánkách,“ připomněla navrhovatelka Zdeňka Brabcová.

Projekt Medlánky v pohybu získal v roce 2020 podporu 3101 kladných hlasů a umístil se na 9. místě mezi vítěznými projekty.

Další informace k projektu naleznete na webu: https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1474.

Událost najdete také na FB: https://www.facebook.com/events/621163679941159

V letošním ročníku participativního rozpočtu Brňané podpořili 83 nápadů. Magistrátní odbory, městské části či městské firmy nyní posuzují proveditelnost projektů. Nápady obyvatel Brna, které budou vyhodnoceny jako proveditelné, postoupí do závěrečného listopadového hlasování.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.