Dáme na vás: V Medlánkách byl poklepán základní kámen pumptrackové dráhy a parkourového hřiště

  • 28. června 2022
Medlánečtí se dočkají nové pumptrackové dráhy a hřiště na parkour poblíž ulice Ovocné. Zástupci vedení města, městské části a navrhovatel projektu, který v roce 2019 získal podporu veřejnosti v participativním rozpočtu Dáme na vás, dnes slavnostně poklepali základní kámen.

V úterý 28. června náměstek primátorky Tomáš Koláčný, navrhovatel projektu Petr Tříska a starosta městské části Brno-Medlánky Michal Marek společně poklepali základní kámen stavby nové pumptrackové dráhy a hřiště pro parkour, které jsou realizovány z participativního rozpočtu Dáme na vás. 

„Díky projektu z participativního rozpočtu vznikne v Medlánkách další moderní sportoviště určené zejména pro starší děti a teenagery. Vnímám velkou popularitu ježdění na pumptrackových dráhách, které díky boulím a klopeným zatáčkám pomáhají jezdcům pilovat techniku i fyzickou kondici, navíc se dají využít nejen k ježdění na kole, ale i na skateboardu, in-line bruslích a koloběžkách. Stejně tak je v současné době oblíbené cvičení na parkourových hřištích, a proto je skvělé, že zde oba druhy sportu najdou vynikající podmínky přístupné široké veřejnosti,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt Pumptrack a parkour v Medlánkách v roce 2019 získal 1 754 hlasů a umístil se na 12. místě mezi vítěznými projekty. V rámci projektu již bylo realizováno geodetické zaměření, zpracována projektová dokumentace, získáno stavební povolení a po výběrovém řízení bylo zhotoviteli předáno staveniště k zahájení prací.

Nejnovější tiskové zprávy