Přeskočit na obsah

Dáme na vás: V Medlánkách byl poklepán základní kámen pumptrackové dráhy a parkourového hřiště

28. června 2022

Medlánečtí se dočkají nové pumptrackové dráhy a hřiště na parkour poblíž ulice Ovocné. Zástupci vedení města, městské části a navrhovatel projektu, který v roce 2019 získal podporu veřejnosti v participativním rozpočtu Dáme na vás, dnes slavnostně poklepali základní kámen.

V úterý 28. června náměstek primátorky Tomáš Koláčný, navrhovatel projektu Petr Tříska a starosta městské části Brno-Medlánky Michal Marek společně poklepali základní kámen stavby nové pumptrackové dráhy a hřiště pro parkour, které jsou realizovány z participativního rozpočtu Dáme na vás. 

„Díky projektu z participativního rozpočtu vznikne v Medlánkách další moderní sportoviště určené zejména pro starší děti a teenagery. Vnímám velkou popularitu ježdění na pumptrackových dráhách, které díky boulím a klopeným zatáčkám pomáhají jezdcům pilovat techniku i fyzickou kondici, navíc se dají využít nejen k ježdění na kole, ale i na skateboardu, in-line bruslích a koloběžkách. Stejně tak je v současné době oblíbené cvičení na parkourových hřištích, a proto je skvělé, že zde oba druhy sportu najdou vynikající podmínky přístupné široké veřejnosti,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt Pumptrack a parkour v Medlánkách v roce 2019 získal 1 754 hlasů a umístil se na 12. místě mezi vítěznými projekty. V rámci projektu již bylo realizováno geodetické zaměření, zpracována projektová dokumentace, získáno stavební povolení a po výběrovém řízení bylo zhotoviteli předáno staveniště k zahájení prací.

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.