Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Projekt zaměřený na podporu onkologicky léčených dětí tento týden skončí

22. března 2022
V sobotu 26. března se na Hvězdárně a planetáriu Brno uskuteční slavnostní ukončení projektu Onkologicky léčené děti v Brně. Ten byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás.

V roce 2019 tento projekt do participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásila paní Irena Vlahovičová s cílem podpořit programy a aktivity pro děti a mladistvé léčené na dětské onkologii v Brně a jejich rodiny. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 1. místě s celkovým počtem 4 662 hlasů a zároveň se stal nejúspěšnějším co do počtu hlasů v celé historii participativního rozpočtu. Celkové poskytnuté finanční prostředky z Dáme na vás dosáhly 2 167 000 korun.  

Slavnostní ukončení projektu je naplánováno v rámci akce Dny dětské onkologie Brno na Hvězdárně a planetáriu Brno. Cílem této akce je přiblížit veřejnosti problematiku dětské onkologie, seznámit ji s moderními léčebnými postupy i s úspěšností léčby. Dále pak podpořit děti a dospívající v léčbě a připomenout jim a jejich rodinám, že v těžké životní situaci nejsou sami. Účastníci akce budou moci navštívit nejen programy hvězdárny, ale také autorská čtení a představení malého brněnského bytového divadla Mikro-teatro.  

Smyslem mého projektu byla psychosociální podpora rodin s dětmi, jímž bylo diagnostikováno zhoubné onemocnění. Jsem moc ráda, že jsme alespoň trochu mohli pomoct nejen dětem s nádorovým onemocněním, ale i jejich rodinám, kterým onemocnění změnilo život. Alespoň na chvíli mohli rodiče přijít na jiné myšlenky,“ upřesnila navrhovatelka projektu Irena Vlahovičová.

Z projektu byly financovány volnočasové aktivity, jóga, výživové poradenství, vzdělávací programy, asistenční služby, rehabilitační a edukační pomůcky. Dále také různé terapie, např. partnerská psychoterapie, psychoterapie pro sourozence, fyzioterapie a muzikoterapie. Realizoval se také letní tábor pro děti ve spolupráci s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Děti na táboře rozveselilo divadlo Mikro-teatro s pohádkami, užily si také canisterapii.

Jsem rád, že se díky participativnímu rozpočtu realizují i tzv. měkké projekty, jako je tento. Život dítěte s nádorovým onemocněním se od základu změní a nastane nový život s diagnózou – život plný nejistoty, obav a strádání. Doufám, že se nám tímto projektem podařilo zkvalitnit a zpříjemnit život nejen dětem s nádorovým onemocněním, ale i jejich rodinám. V realizaci je také podobný projekt NEBÝT NA TO SAMA - ženy v onko léčbě. Byl bych rád, aby se mu dostalo podpory ze strany města Brna i mimo participativní rozpočet Dáme na Vás,“ uvedl Tomáš Koláčný, druhý náměstek primátorky

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.