Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Projekt zaměřený na podporu onkologicky léčených dětí tento týden skončí

22. března 2022

V sobotu 26. března se na Hvězdárně a planetáriu Brno uskuteční slavnostní ukončení projektu Onkologicky léčené děti v Brně. Ten byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás.

V roce 2019 tento projekt do participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásila paní Irena Vlahovičová s cílem podpořit programy a aktivity pro děti a mladistvé léčené na dětské onkologii v Brně a jejich rodiny. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 1. místě s celkovým počtem 4 662 hlasů a zároveň se stal nejúspěšnějším co do počtu hlasů v celé historii participativního rozpočtu. Celkové poskytnuté finanční prostředky z Dáme na vás dosáhly 2 167 000 korun.  

Slavnostní ukončení projektu je naplánováno v rámci akce Dny dětské onkologie Brno na Hvězdárně a planetáriu Brno. Cílem této akce je přiblížit veřejnosti problematiku dětské onkologie, seznámit ji s moderními léčebnými postupy i s úspěšností léčby. Dále pak podpořit děti a dospívající v léčbě a připomenout jim a jejich rodinám, že v těžké životní situaci nejsou sami. Účastníci akce budou moci navštívit nejen programy hvězdárny, ale také autorská čtení a představení malého brněnského bytového divadla Mikro-teatro.  

Smyslem mého projektu byla psychosociální podpora rodin s dětmi, jímž bylo diagnostikováno zhoubné onemocnění. Jsem moc ráda, že jsme alespoň trochu mohli pomoct nejen dětem s nádorovým onemocněním, ale i jejich rodinám, kterým onemocnění změnilo život. Alespoň na chvíli mohli rodiče přijít na jiné myšlenky,“ upřesnila navrhovatelka projektu Irena Vlahovičová.

Z projektu byly financovány volnočasové aktivity, jóga, výživové poradenství, vzdělávací programy, asistenční služby, rehabilitační a edukační pomůcky. Dále také různé terapie, např. partnerská psychoterapie, psychoterapie pro sourozence, fyzioterapie a muzikoterapie. Realizoval se také letní tábor pro děti ve spolupráci s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Děti na táboře rozveselilo divadlo Mikro-teatro s pohádkami, užily si také canisterapii.

Jsem rád, že se díky participativnímu rozpočtu realizují i tzv. měkké projekty, jako je tento. Život dítěte s nádorovým onemocněním se od základu změní a nastane nový život s diagnózou – život plný nejistoty, obav a strádání. Doufám, že se nám tímto projektem podařilo zkvalitnit a zpříjemnit život nejen dětem s nádorovým onemocněním, ale i jejich rodinám. V realizaci je také podobný projekt NEBÝT NA TO SAMA - ženy v onko léčbě. Byl bych rád, aby se mu dostalo podpory ze strany města Brna i mimo participativní rozpočet Dáme na Vás,“ uvedl Tomáš Koláčný, druhý náměstek primátorky

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.