Dáme na vás: Projekt Včely do Brna byl slavnostně zahájen - Tiskový servis

Dáme na vás: Projekt Včely do Brna byl slavnostně zahájen

  • 13. dubna 2022
  • 2 minuty čtení

Zvýšit povědomí o chovu včel, o jejich přínosu, a také rozmístění včelích úlů po městě je cílem projektu Včely do Brna. Ve středu 13. dubna byl tento projekt, který je hrazen z participativního rozpočtu Dáme na vás, zahájen.

Projekt Včely do Brna podala navrhovatelka Petra Ventrubová do ročníku 2020 s cílem založit městské včelí úly v Brně, zvýšit povědomí o významu včel pro člověka a podpořit diverzitu brněnské flóry. V celoměstském hlasování projekt skončil na 4. místě s celkovým počtem 3 240 hlasů.

Tímto projektem bych chtěla zvýšit povědomí o problematice chovu včel a jejich významu pro člověka a životní prostředí. Úly mohou sloužit jako úly na zkoušku pro někoho, kdo chce začít s včelařením, a jako prostředek k šíření osvěty ve společnosti ohledně hodnoty, kterou včely přináší,“ upřesnila navrhovatelka projektu Petra Ventrubová.

Jsem rád, že se z participativního rozpočtu Dáme na vás realizují i takovéto edukativní a životnímu prostředí prospěšné projekty. V rámci projektu vznikne několik studií, pořídí a rozmístí se přes deset včelstev a téměř čtyři desítky domečků pro včely samotářky a čmeláky, nakoupí se také pomůcky pro včelaře, zrealizují se odborné semináře, akce pro děti a pořídí se výukové panely a publikace,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Další aktuálně realizované projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Sumarizaci projektu najdete v materiálu zde.

Fotogalerie ze slavnostního zahájení (autor: Z. Kolařík, MMB)

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky