Dáme na vás: Park Kamenný vrch byl slavnostně otevřen - Tiskový servis

Dáme na vás: Park Kamenný vrch byl slavnostně otevřen

  • 12. dubna 2022
  • 2 minuty čtení

Obyvatelé Nového Lískovce se dočkali nového prostoru pro trávení volného času. Dnes byl slavnostně otevřen projekt Park Kamenný vrch. Ten byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás, kde obdržel podporu veřejnosti.

Navrhovatelka Jana Drápalová přihlásila projekt zvelebení parku na Kamenném vrchu do participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2018 s cílem upravit dlouhodobě zanedbané a neudržované pozemky do podoby přírodního parku pro rekreaci obyvatel. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 11. místě s celkovým počtem 1 566 hlasů. Celkové poskytnuté finanční prostředky z Dáme na vás dosáhly 2 952 000 Kč.

Smyslem mého projektu byla úprava bývalých zarostlých a neudržovaných zahrádek nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku a zároveň připomenutí dřívějšího využití Kamenného vrchu, kde se rozkládaly sady a vinohrady,“ upřesnila navrhovatelka projektu Jana Drápalová.

V rámci projektu byl pozemek vyčištěn od náletových dřevin, byla postavena workoutová sestava, dvě zastřešená místa pro odpočinek, posezení a ohniště. Byly vybudovány i přírodní cesty k jednotlivým objektům. Věřím, že se nám v rámci projektu Park Kamenný vrch podařilo vytvořit pěkný městský park k rekreaci, a to nejen pro obyvatele blízkého sídliště Kamenný Vrch, ale pro všechny návštěvníky této městské části,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

 

Další články z rubriky