Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Park Kamenný vrch byl slavnostně otevřen

12. dubna 2022

Obyvatelé Nového Lískovce se dočkali nového prostoru pro trávení volného času. Dnes byl slavnostně otevřen projekt Park Kamenný vrch. Ten byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás, kde obdržel podporu veřejnosti.

Navrhovatelka Jana Drápalová přihlásila projekt zvelebení parku na Kamenném vrchu do participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2018 s cílem upravit dlouhodobě zanedbané a neudržované pozemky do podoby přírodního parku pro rekreaci obyvatel. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 11. místě s celkovým počtem 1 566 hlasů. Celkové poskytnuté finanční prostředky z Dáme na vás dosáhly 2 952 000 Kč.

Smyslem mého projektu byla úprava bývalých zarostlých a neudržovaných zahrádek nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku a zároveň připomenutí dřívějšího využití Kamenného vrchu, kde se rozkládaly sady a vinohrady,“ upřesnila navrhovatelka projektu Jana Drápalová.

V rámci projektu byl pozemek vyčištěn od náletových dřevin, byla postavena workoutová sestava, dvě zastřešená místa pro odpočinek, posezení a ohniště. Byly vybudovány i přírodní cesty k jednotlivým objektům. Věřím, že se nám v rámci projektu Park Kamenný vrch podařilo vytvořit pěkný městský park k rekreaci, a to nejen pro obyvatele blízkého sídliště Kamenný Vrch, ale pro všechny návštěvníky této městské části,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.