Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Park Kamenný vrch byl slavnostně otevřen

12. dubna 2022
Obyvatelé Nového Lískovce se dočkali nového prostoru pro trávení volného času. Dnes byl slavnostně otevřen projekt Park Kamenný vrch. Ten byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás, kde obdržel podporu veřejnosti.

Navrhovatelka Jana Drápalová přihlásila projekt zvelebení parku na Kamenném vrchu do participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2018 s cílem upravit dlouhodobě zanedbané a neudržované pozemky do podoby přírodního parku pro rekreaci obyvatel. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 11. místě s celkovým počtem 1 566 hlasů. Celkové poskytnuté finanční prostředky z Dáme na vás dosáhly 2 952 000 Kč.

Smyslem mého projektu byla úprava bývalých zarostlých a neudržovaných zahrádek nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku a zároveň připomenutí dřívějšího využití Kamenného vrchu, kde se rozkládaly sady a vinohrady,“ upřesnila navrhovatelka projektu Jana Drápalová.

V rámci projektu byl pozemek vyčištěn od náletových dřevin, byla postavena workoutová sestava, dvě zastřešená místa pro odpočinek, posezení a ohniště. Byly vybudovány i přírodní cesty k jednotlivým objektům. Věřím, že se nám v rámci projektu Park Kamenný vrch podařilo vytvořit pěkný městský park k rekreaci, a to nejen pro obyvatele blízkého sídliště Kamenný Vrch, ale pro všechny návštěvníky této městské části,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.