Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Park Kamenný vrch byl slavnostně otevřen

12. dubna 2022
Obyvatelé Nového Lískovce se dočkali nového prostoru pro trávení volného času. Dnes byl slavnostně otevřen projekt Park Kamenný vrch. Ten byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás, kde obdržel podporu veřejnosti.

Navrhovatelka Jana Drápalová přihlásila projekt zvelebení parku na Kamenném vrchu do participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2018 s cílem upravit dlouhodobě zanedbané a neudržované pozemky do podoby přírodního parku pro rekreaci obyvatel. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 11. místě s celkovým počtem 1 566 hlasů. Celkové poskytnuté finanční prostředky z Dáme na vás dosáhly 2 952 000 Kč.

Smyslem mého projektu byla úprava bývalých zarostlých a neudržovaných zahrádek nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku a zároveň připomenutí dřívějšího využití Kamenného vrchu, kde se rozkládaly sady a vinohrady,“ upřesnila navrhovatelka projektu Jana Drápalová.

V rámci projektu byl pozemek vyčištěn od náletových dřevin, byla postavena workoutová sestava, dvě zastřešená místa pro odpočinek, posezení a ohniště. Byly vybudovány i přírodní cesty k jednotlivým objektům. Věřím, že se nám v rámci projektu Park Kamenný vrch podařilo vytvořit pěkný městský park k rekreaci, a to nejen pro obyvatele blízkého sídliště Kamenný Vrch, ale pro všechny návštěvníky této městské části,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Další dokončené projekty z Dáme na vás si můžete prohlédnout v galerii.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.