Dáme na vás: Navrhovatelé se dnes utkají o přízeň veřejnosti. A o medaile

  • 22. října 2018
  • 1 minuta čtení
(ral) – Finále druhého ročníku participativního rozpočtu se blíží. O hlasy Brňanů se uchází 63 projektů. Seznámit se s nimi mohou dnes v podvečer na Medailovém setkání. Tři projekty, které tu získají nejvíce sympatií, se budou v hlasovací galerii zobrazovat na výhodnější pozici.

Třicet milionů korun může letos brněnská veřejnost investovat dle svého uvážení. Hlasování se spustí 1. listopadu. Navrhovatelé proto nyní představují své projekty. Seznámit se s nimi lidé mohou na výstavě na náměstí Svobody, dnes navrhovatele potkají dokonce osobně. Ve Sněmovním sále na Nové radnici se dnes v 17.00 uskuteční Medailové setkání. Návštěvníci tu obodují prezentované projekty a tři nejúspěšnější získají ideální pozici v hlasovací galerii na webu.

Rozhodnout o tom, jaké projekty se nakonec realizují, může mezi 1. a 22. listopadem každý Brňan starší 18 let. Loni se do hlasování zapojilo více než 11 tisíc lidí, kteří vybrali 16 projektů za celkem 20 milionů korun. U dvou z nich už byla realizace dokončena, u dalších (např. záchody na Kraví hoře nebo Skate park v Tuřanech) se očekává do konce roku.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít