Přeskočit na obsah

Dáme na vás. Na místě zanedbávaného svahu vznikne veřejné multifunkční hřiště

29. dubna 2020

V Novém Lískovci vznikne díky projektu Dáme na vás venkovní hřiště s BMX dráhou, pískovištěm a sportovištěm pro veřejnost. Radní dnes schválili tento záměr a výzvu pro podání nabídek na veřejnou zakázku v rámci projektu participativního rozpočtu.

Nápad vybudovat hřiště v Novém Lískovci pochází od pana Jaroslava Kovaříka. Cílem projektu je vytvořit zábavné přírodní hřiště v původně neudržovaném místě, které se nachází na okraji veřejného sportovního areálu Pod Plachtami v Brně v Novém Lískovci.

„Navržené místo po vyčištění a úpravě zeleně poskytne dostatečně velký a od ruchu ulice svahem chráněný prostor pro příjemné trávení volného času. Současně bude také zmodernizován celý areál včetně sportoviště. Návrh projektu, který obdržel 1832 hlasů obyvatel Brna, počítá i s umístěním prolézací zábavné konstrukce v upraveném svažitém terénu pod ulicí Svážná a také se soustavou prvků pro cvičení určených pro starší děti a dospělé. V místě sportoviště budou vysazeny desítky nových stromů, keřů a rostlin tak, aby oddělily areál od silnice vedoucí do Kohoutovic,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Participativní rozpočet, který je jedním z projektů vznikajících v rámci konceptu Chytré Brno, se snaží zapojit občany města do rozhodování o veřejných financích a podpořit rozvoj občanské společnosti. Každý může podávat své návrhy, co za danou částku zrealizovat.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.