Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Je rozhodnuto! Známe vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

01. prosince 2021

Odbitím půlnoci posledního listopadového dne skončilo finálové hlasování participativního rozpočtu Dáme na vás, ve kterém občané města Brna rozhodli o výběru 13 vítězných projektů. Ty si mezi sebou rozdělí částku 32 270 000 korun. V pátém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás hlasovalo 17 167 Brňanů.

„Celkový počet hlasujících v 5. ročníku je druhý nejvyšší v historii brněnského participativního rozpočtu. Velmi mě těší, že občané Brna mají zájem podílet se na rozhodování v rámci participativního rozpočtu a je vidět, že jim není lhostejné, co se v jejich městě děje. Chtěl bych nejen poděkovat všem hlasujícím, ale zároveň i pogratulovat navrhovatelům vítězných projektů,” řekl náměstek primátorky pro oblast participace veřejnosti Tomáš Koláčný.  

Vítězné projekty pro rok 2021:
1. Chodník na přehradě (PD)    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1530  
2. Koniklecový chodníček na Kamenném vrchu    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1608   
3. Zelené podchody na hlavním nádraží (PD)    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1606  
4. EKOPark Žabovřeské louky    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1658  
5. Volejbalové kurty Lužánky – oprava hřišť    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1543  
6. Oázy zeleně v Řečkovicích a Medlánkách    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1619  
7. Kavárna v Centrálním parku Rokle v Líšni    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1741  
8. Úprava cesty pro rodiny s dětmi (PD)        https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1514   
9. Zamilovaný hájek budoucím generacím    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1721  
10. Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1755  
11. Zpevnění stezky u Křenky    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1521  
12. Řečkovická cyklostezka    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1688  
13. Zelená parkoviště (PD)    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1692  
Občané Brna rozhodovali mezi 67 projekty ze 17 městských částí, na které Brno v pátém ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo 35 milionů korun. S realizací vítězných projektů se započne v roce 2022.

Poděkování za podání návrhů patří všem navrhovatelům. Nejen vítězné projekty vzbudily zájem občanů. Oficiální gratulace a předání ocenění vítězným navrhovatelům proběhne za přítomnosti náměstka primátorky Tomáše Koláčného.  

Kompletní výsledky hlasování i s detailním popisem jednotlivých projektů jsou dostupné online na www.damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani.   

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.