Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Je rozhodnuto! Známe vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

01. prosince 2021
Odbitím půlnoci posledního listopadového dne skončilo finálové hlasování participativního rozpočtu Dáme na vás, ve kterém občané města Brna rozhodli o výběru 13 vítězných projektů. Ty si mezi sebou rozdělí částku 32 270 000 korun. V pátém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás hlasovalo 17 167 Brňanů.

„Celkový počet hlasujících v 5. ročníku je druhý nejvyšší v historii brněnského participativního rozpočtu. Velmi mě těší, že občané Brna mají zájem podílet se na rozhodování v rámci participativního rozpočtu a je vidět, že jim není lhostejné, co se v jejich městě děje. Chtěl bych nejen poděkovat všem hlasujícím, ale zároveň i pogratulovat navrhovatelům vítězných projektů,” řekl náměstek primátorky pro oblast participace veřejnosti Tomáš Koláčný.  

Vítězné projekty pro rok 2021:
1. Chodník na přehradě (PD)    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1530  
2. Koniklecový chodníček na Kamenném vrchu    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1608   
3. Zelené podchody na hlavním nádraží (PD)    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1606  
4. EKOPark Žabovřeské louky    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1658  
5. Volejbalové kurty Lužánky – oprava hřišť    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1543  
6. Oázy zeleně v Řečkovicích a Medlánkách    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1619  
7. Kavárna v Centrálním parku Rokle v Líšni    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1741  
8. Úprava cesty pro rodiny s dětmi (PD)        https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1514   
9. Zamilovaný hájek budoucím generacím    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1721  
10. Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1755  
11. Zpevnění stezky u Křenky    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1521  
12. Řečkovická cyklostezka    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1688  
13. Zelená parkoviště (PD)    https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1692  
Občané Brna rozhodovali mezi 67 projekty ze 17 městských částí, na které Brno v pátém ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo 35 milionů korun. S realizací vítězných projektů se započne v roce 2022.

Poděkování za podání návrhů patří všem navrhovatelům. Nejen vítězné projekty vzbudily zájem občanů. Oficiální gratulace a předání ocenění vítězným navrhovatelům proběhne za přítomnosti náměstka primátorky Tomáše Koláčného.  

Kompletní výsledky hlasování i s detailním popisem jednotlivých projektů jsou dostupné online na www.damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani.   

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.