Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Hlasování končí v pátek

27. listopadu 2019
Velké finálové hlasování se blíží do svého závěru, zbývají už jen necelé tři dny, kdy občané města Brna mohou rozhodnout, jaké projekty z jejich okolí se budou realizovat z participativního rozpočtu města Brna. K dnešnímu dni jsme překonali počet 10 000 hlasujících.

„Je velmi zajímavé sledovat vývoj průběžných výsledků. Vše se může měnit do páteční půlnoci, kdy hlasování v letošním ročníku participativního rozpočtu končí. Ihned poté bude jasné, kolik z 53 finálových projektů si mezi sebe rozdělí 35 milionů korun. V tuto chvíli jich je nad čarou 15,“ řekl náměstek primátorky pro oblast participace obyvatel Tomáš Koláčný.

V rámci druhého ročníku „Dáme na vás“ se zapojilo 14 487 hlasujících, čímž se město Brno řadí do čela mezi evropskými metropolemi. Kancelář participace věří, že se podaří loňský rekord v celkovém počtu hlasujících pokořit.

Hlasovat může každý Brňan starší 18 let až do páteční půlnoci na damenavas.brno.cz nebo přes full účet na brnoid.cz.

Průběžné výsledky hlasování sledujte na: https://damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani/.  

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.