Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Hlasování končí v pátek

27. listopadu 2019

Velké finálové hlasování se blíží do svého závěru, zbývají už jen necelé tři dny, kdy občané města Brna mohou rozhodnout, jaké projekty z jejich okolí se budou realizovat z participativního rozpočtu města Brna. K dnešnímu dni jsme překonali počet 10 000 hlasujících.

„Je velmi zajímavé sledovat vývoj průběžných výsledků. Vše se může měnit do páteční půlnoci, kdy hlasování v letošním ročníku participativního rozpočtu končí. Ihned poté bude jasné, kolik z 53 finálových projektů si mezi sebe rozdělí 35 milionů korun. V tuto chvíli jich je nad čarou 15,“ řekl náměstek primátorky pro oblast participace obyvatel Tomáš Koláčný.

V rámci druhého ročníku „Dáme na vás“ se zapojilo 14 487 hlasujících, čímž se město Brno řadí do čela mezi evropskými metropolemi. Kancelář participace věří, že se podaří loňský rekord v celkovém počtu hlasujících pokořit.

Hlasovat může každý Brňan starší 18 let až do páteční půlnoci na damenavas.brno.cz nebo přes full účet na brnoid.cz.

Průběžné výsledky hlasování sledujte na: https://damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani/.  

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.