Dáme na vás: další projekt je hotový. Klubovny v Tuřanech budou sloužit nejen dětem - Tiskový servis

Dáme na vás: další projekt je hotový. Klubovny v Tuřanech budou sloužit nejen dětem

  • 24. dubna 2024
  • 2 minuty čtení

V blízkosti ulice Hanácké v Tuřanech vyrostly v posledním roce nové klubovny. Jejich realizaci zajistila podpora hlasujících v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020. Dnes byla stavba slavnostně otevřena.

„Cílem mého projektu bylo vytvořit klubovnu pro děti a mládež, zajistit zázemí pro dobrovolníky pracujícími s dětmi a ulehčit jim jejich poslání,“ uvedl navrhovatel projektu Jiří Dorazil.

Dřevostavbu, která vzhledem k vnitřní variabilitě prostor umožní konání různých společenských aktivit pořádaných tuřanskými spolky a organizacemi, postavila společnost 7Z3, s. r. o.

Mám velkou radost, že se podařilo dokončit další z projektů participativního rozpočtu Dáme na vás, který cílí na volnočasové aktivity dětí. Ty musely často z Tuřan dojíždět do jiných městských částí. Díky novým klubovnám mohou trávit smysluplně svůj volný čas poblíž domova. Výhodou také je, že se nachází v blízkosti sokolského hřiště. Akce zde tedy mohou pořádat i dospělí. Realizace vyšla na 4,3 milionu korun,“ doplnil radní města Brna pro oblast participace Petr Bořecký.  

Podrobnosti k projektu Klubovny pro děti v Tuřanech najdete na webových stránkách participativního rozpočtu paro.damenavas.cz/projekt/?id=1408.

Letošní ročník Dáme na vás je v plném proudu. Svůj nápad nebo záměr mohou lidé podat do 15. května 2024. Do konce září bude magistrát společně s dotčenými městskými částmi a městskými společnostmi posuzovat proveditelnost podaných návrhů. Veřejnosti se prověřené projekty představí během října. O tom, které z nich budou zařazeny do rozpočtu města, rozhodnou Brňané a Brňanky v listopadu.

Další články z rubriky