Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Amfiteátr v Čertově rokli oživen!

21. června 2021
Přírodní amfiteátr se nachází v Čertově rokli, rozsáhlé roklině táhnoucí se od severu k jihu středem sídliště Lesná. Amfiteátr byl vybudován spolu s okolní zástavbou před více než padesáti lety. V posledních letech se zde konají různé kulturní akce, které lákají stovky diváků z celého Brna. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se dočkal zvelebení.

Projekt na vybavení amfiteátru osvětlením a schody podala paní Jana Sedláčková Krištoforyová v roce 2017 s názvem „Oživení přírodního amfiteátru v Čertově rokli“ (https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=263). V celoměstském hlasování projekt tehdy skončil na 8. místě s 1 075 hlasy. O realizaci projektu se postarala městská část Brno-sever. Celkové náklady na realizaci z Dáme na vás dosáhly 1 179 000 Kč. 

Paní Jana Sedláčková Krištoforyová navrhovala vybudovat schody do hlediště, které usnadní pohyb diváků, doplnit osvětlení prostoru vstupu, jeviště a hlediště, které jsou důležité pro bezpečný pohyb diváků za tmy, a vytvořit dřevěné plochy k sezení. 

Jsem rád, že symbolicky šedesát let po započetí prací na budování sídliště Lesná je projekt na zvelebení tohoto prostoru oficiálně dokončený. Přírodní amfiteátr obklopený vysokými stromy v Čertově rokli, uprostřed sídliště pro dvacet tisíc obyvatel, to je sám o sobě fenomén a díky autorům tohoto projektu se posouvá možnost jeho užívání o další stupeň výš. Nezbývá než pozvat nejširší veřejnost na všechny akce, které jsou zde plánované, protože kouzlo tohoto místa se musí zažít na vlastní kůži,“ uvedl starosta městské části Brno-sever Martin Maleček.

V amfiteátru se konají často filmové projekce, koncerty, divadlo či pozorování noční oblohy. Nové úpravy přinesou větší bezpečnost a komfort návštěvníků při těchto akcích. 

Těší mě, že jsme mohli díky participativnímu rozpočtu vylepšit a vybavit prostor amfiteátru. Důležité je, že úpravy byly provedeny s ohledem na zachování přírodního rázu a věřím, že to ocení všichni návštěvníci. Za spolupráci při realizaci projektu děkuji městské části Brno-sever,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Z důvodu vládních nařízení souvisejících s nákazou covid-19 muselo oficiální zahájení provozu počkat na 20. června 2021, kdy proběhlo slavnostní otevření zrealizovaného projektu. Po zahájení následovalo představení divadla Sandry Riedlové, které uvedlo pro nejmenší diváky pohádku o černouškovi Bum-ti. 

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.