Přeskočit na obsah

Dáme na vás: Amfiteátr v Čertově rokli oživen!

21. června 2021

Přírodní amfiteátr se nachází v Čertově rokli, rozsáhlé roklině táhnoucí se od severu k jihu středem sídliště Lesná. Amfiteátr byl vybudován spolu s okolní zástavbou před více než padesáti lety. V posledních letech se zde konají různé kulturní akce, které lákají stovky diváků z celého Brna. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se dočkal zvelebení.

Projekt na vybavení amfiteátru osvětlením a schody podala paní Jana Sedláčková Krištoforyová v roce 2017 s názvem „Oživení přírodního amfiteátru v Čertově rokli“ (https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=263). V celoměstském hlasování projekt tehdy skončil na 8. místě s 1 075 hlasy. O realizaci projektu se postarala městská část Brno-sever. Celkové náklady na realizaci z Dáme na vás dosáhly 1 179 000 Kč. 

Paní Jana Sedláčková Krištoforyová navrhovala vybudovat schody do hlediště, které usnadní pohyb diváků, doplnit osvětlení prostoru vstupu, jeviště a hlediště, které jsou důležité pro bezpečný pohyb diváků za tmy, a vytvořit dřevěné plochy k sezení. 

Jsem rád, že symbolicky šedesát let po započetí prací na budování sídliště Lesná je projekt na zvelebení tohoto prostoru oficiálně dokončený. Přírodní amfiteátr obklopený vysokými stromy v Čertově rokli, uprostřed sídliště pro dvacet tisíc obyvatel, to je sám o sobě fenomén a díky autorům tohoto projektu se posouvá možnost jeho užívání o další stupeň výš. Nezbývá než pozvat nejširší veřejnost na všechny akce, které jsou zde plánované, protože kouzlo tohoto místa se musí zažít na vlastní kůži,“ uvedl starosta městské části Brno-sever Martin Maleček.

V amfiteátru se konají často filmové projekce, koncerty, divadlo či pozorování noční oblohy. Nové úpravy přinesou větší bezpečnost a komfort návštěvníků při těchto akcích. 

Těší mě, že jsme mohli díky participativnímu rozpočtu vylepšit a vybavit prostor amfiteátru. Důležité je, že úpravy byly provedeny s ohledem na zachování přírodního rázu a věřím, že to ocení všichni návštěvníci. Za spolupráci při realizaci projektu děkuji městské části Brno-sever,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Z důvodu vládních nařízení souvisejících s nákazou covid-19 muselo oficiální zahájení provozu počkat na 20. června 2021, kdy proběhlo slavnostní otevření zrealizovaného projektu. Po zahájení následovalo představení divadla Sandry Riedlové, které uvedlo pro nejmenší diváky pohádku o černouškovi Bum-ti. 

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.