Přeskočit na obsah

Dalších 9 uživatelů městského e-shopu Brno iD získalo roční šalinkartu zdarma

20. dubna 2022
Všichni, kdo měli nebo si do 18. dubna letošního roku zřídili plnou registraci na městském účtu Brno iD, se mohli v rámci tradiční velikonoční akce přihlásit do losování o roční šalinkarty. Jejich poskytnutí ve formě daru v celkové hodnotě 29 075 Kč dnes schválila Rada města Brna.

„Podobnou akci, při níž jsou obdarováni uživatelé s plnou registrací, organizujeme dvakrát ročně. Jejím cílem je propagace brněnského e-shopu Brno iD i udržování vztahů s jeho stávajícími zákazníky,“ připomněla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Letošní velikonoční akce se zúčastnilo rekordních 13 629 držitelů ověřeného účtu Brno iD Full,“ konstatoval 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný a dodal „Výherci roční šalinkarty se losovali ve třech kategoriích: děti, žáci a studenti, dále pak lidé pobírající důchod a ostatní uživatelé portálu, přičemž z každé z nich byly náhodně vylosovány 3 osoby. Celková hodnota daru města je 29 075 korun.“

Počet uživatelů Brno iD se blíží hranici 300 000, z toho je více než 206 000 ověřených „full“ účtů. Aktuálně nabízí 12 modulů, další 2 (ankety a propagační akce) využívá města Brno nárazově.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.