Přeskočit na obsah

Další tři ročníky festivalu Meeting Brno město podpoří celkem 9 miliony korun

23. února 2022

Třemi miliony ročně chtějí radní přispět k organizaci festivalu Meeting Brno. Tříletou dotační smlouvu na ročníky 2022–2024 budou příští týden ještě schvalovat zastupitelé.

Sedmý ročník festivalu Meeting Brno se uskuteční od 22. do 31. července 2022. „Organizátoři program a vůbec celé letošní téma odvíjejí od 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela, jehož oslavy definují celý letošní rok. Mendelovo křížení kultivarů přenesou na oblast kultury a v rámci diskuzí, uměleckých vystoupení a dalších akcí se budou zabývat křížením kultur v historii Brna i v dnešní době. Organizátoři festivalu se v minulosti nebáli otevírat i velmi citlivá a těžká historická témata, která se osobně dotýkala osudů mnoha brněnských rodin. V tomto odvážném přístupu vidím zásadní přínos festivalu pro návštěvníky a celospolečenskou i odbornou diskusi,“ uvedl první náměstek Petr Hladík.

Témata předchozích ročníků reflektovala například výročí sametové revoluce nebo sto let novodobého česko-slovenského státu. Každoroční součástí festivalu je Pouť smíření, při které lidé absolvují pochod v opačném směru než odsunutí Němci. „Stejně jako v posledních dvou letech bude festivalovým centrem opatství na Starém Brně. I místem konání se tedy Meeting Brno potkává s Mendelem a jeho působištěm,“ doplnil druhý náměstek Tomáš Koláčný.

„Akce prokázala svou smysluplnost, proto jsme dnes doporučili zastupitelům pokračovat v nastoleném trendu a v následujících třech letech každý rok na její konání přispět 3 miliony korun, což pokryje zhruba dvě třetiny nákladů,“ podotkl radní Jaroslav Suchý.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz



Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.