Přeskočit na obsah

Další tři ročníky festivalu Meeting Brno město podpoří celkem 9 miliony korun

23. února 2022
Třemi miliony ročně chtějí radní přispět k organizaci festivalu Meeting Brno. Tříletou dotační smlouvu na ročníky 2022–2024 budou příští týden ještě schvalovat zastupitelé.

Sedmý ročník festivalu Meeting Brno se uskuteční od 22. do 31. července 2022. „Organizátoři program a vůbec celé letošní téma odvíjejí od 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela, jehož oslavy definují celý letošní rok. Mendelovo křížení kultivarů přenesou na oblast kultury a v rámci diskuzí, uměleckých vystoupení a dalších akcí se budou zabývat křížením kultur v historii Brna i v dnešní době. Organizátoři festivalu se v minulosti nebáli otevírat i velmi citlivá a těžká historická témata, která se osobně dotýkala osudů mnoha brněnských rodin. V tomto odvážném přístupu vidím zásadní přínos festivalu pro návštěvníky a celospolečenskou i odbornou diskusi,“ uvedl první náměstek Petr Hladík.

Témata předchozích ročníků reflektovala například výročí sametové revoluce nebo sto let novodobého česko-slovenského státu. Každoroční součástí festivalu je Pouť smíření, při které lidé absolvují pochod v opačném směru než odsunutí Němci. „Stejně jako v posledních dvou letech bude festivalovým centrem opatství na Starém Brně. I místem konání se tedy Meeting Brno potkává s Mendelem a jeho působištěm,“ doplnil druhý náměstek Tomáš Koláčný.

„Akce prokázala svou smysluplnost, proto jsme dnes doporučili zastupitelům pokračovat v nastoleném trendu a v následujících třech letech každý rok na její konání přispět 3 miliony korun, což pokryje zhruba dvě třetiny nákladů,“ podotkl radní Jaroslav Suchý.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.