Přeskočit na obsah

Další rozvoj online služeb na Brno iD zajistí nová smlouva

18. prosince 2019

Radní města Brna schválili novou smlouvu mezi Brnem a Dopravním podnikem města Brna. Učinili tak proto, aby mohl pokračovat další rozvoj služeb dostupných na městském portále Brno iD.

Dopravní podnik pro město zajišťuje služby a technický vývoj portálu Brno iD. Aby mohl pokračovat další rozvoj služeb, ukončuje se původní smlouva ke konci roku dohodou a uzavírá se nová smlouva na dobu neurčitou do vyčerpání částky 1 950 000 korun bez DPH. 

V rámci rozvoje portálu Brno iD pro občany připravujeme nové digitální služby, zejména pak již v minulosti avizovanou možnost centralizované rezervace a nákupu vstupného na akce městských divadel a filharmonie, nebo třeba na hvězdárnu. Mezi další rozvojové plány patří například možnost online vytvoření parkovacího účtu pro rezidenty, kteří disponují plně ověřeným účtem na Brno iD, poskytování informací a upozornění, například na bloková čištění, objízdné trasy, či úhrada všech typů místních poplatků,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný. 

Tiskové střediskoMagistrát města Brnatel.: +420 542 172 162

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.