Další dva domy se dočkaly kompletní rekonstrukce, bydlení v nich najdou i samoživitelé, lidé z nízkopříjmových skupin nebo s handicapem

  • 10. června 2021
Těsně před zabydlením jsou další dva kompletně zrekonstruované domy v majetku města Brna. Celkem dvacet čtyři bytů na Křenové a Vlhké zabydlí převážně samoživitelé se svými dětmi.

Sedm bytů pro osamělé rodiče s dětmi nabídne čerstvě opravený historický dům na Křenové, známý jako někdejší celnice. Z původních čtyř bytových jednotek vzniklo po kompletní rekonstrukci sedm, z toho pět o dispozici 2+kk a dvě 1+kk. Nájemné zde radní stanovili na 90 Kč/m2/měsíc. V přízemí objektu zůstal nebytový prostor, kde může být například kavárna s posezením v přilehlé zahradě. 

Dalších pět jednotek pro samoživitele o velikosti 2+kk a 2+1 vzniklo v domě na Vlhké 22. Zde jsou také byty sociální, na něž město žádalo o dotaci ITI, bezbariérové a jedna jednotka je určena jako byt startovací. V nově zrekonstruovaném domě s půdní vestavbou je tak dohromady 17 bytů. Nájemníci tu za bydlení zaplatí 63,51 Kč/m2/měsíc.

U obou staveb se předpokládá vydání kolaudačního souhlasu v průběhu července. Celkové náklady na rekonstrukci byly na Křenové 27 milionů korun a na Vlhké 32 milionů korun včetně DPH. 

Byty pro samoživitele se v pilotním režimu losují 10. června. „Ve srovnání s byty startovacími je o byty pro osamělé rodiče zatím zájem menší, možná i proto, že se jedná o zcela novou kategorii a zatím o ní není mezi veřejností takové povědomí. Máme v úmyslu u dalších rekonstruovaných domů, například na Plynárenské nebo Lomené, více bytů nabídnout jako startovacích a pár jednotek jako samoživitelských. Lze očekávat, že zájem o ně poroste, jak se bude informace o této možnosti bydlení mezi obyvateli šířit, podobně jako tomu bylo u bytů startovacích. Tam se dnes setkáváme s až pětkrát větší poptávkou než nabídkou,“ podotkl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. 

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy