Přeskočit na obsah

Další dva domy se dočkaly kompletní rekonstrukce, bydlení v nich najdou i samoživitelé, lidé z nízkopříjmových skupin nebo s handicapem

10. června 2021

Těsně před zabydlením jsou další dva kompletně zrekonstruované domy v majetku města Brna. Celkem dvacet čtyři bytů na Křenové a Vlhké zabydlí převážně samoživitelé se svými dětmi.

Sedm bytů pro osamělé rodiče s dětmi nabídne čerstvě opravený historický dům na Křenové, známý jako někdejší celnice. Z původních čtyř bytových jednotek vzniklo po kompletní rekonstrukci sedm, z toho pět o dispozici 2+kk a dvě 1+kk. Nájemné zde radní stanovili na 90 Kč/m2/měsíc. V přízemí objektu zůstal nebytový prostor, kde může být například kavárna s posezením v přilehlé zahradě. 

Dalších pět jednotek pro samoživitele o velikosti 2+kk a 2+1 vzniklo v domě na Vlhké 22. Zde jsou také byty sociální, na něž město žádalo o dotaci ITI, bezbariérové a jedna jednotka je určena jako byt startovací. V nově zrekonstruovaném domě s půdní vestavbou je tak dohromady 17 bytů. Nájemníci tu za bydlení zaplatí 63,51 Kč/m2/měsíc.

U obou staveb se předpokládá vydání kolaudačního souhlasu v průběhu července. Celkové náklady na rekonstrukci byly na Křenové 27 milionů korun a na Vlhké 32 milionů korun včetně DPH. 

Byty pro samoživitele se v pilotním režimu losují 10. června. „Ve srovnání s byty startovacími je o byty pro osamělé rodiče zatím zájem menší, možná i proto, že se jedná o zcela novou kategorii a zatím o ní není mezi veřejností takové povědomí. Máme v úmyslu u dalších rekonstruovaných domů, například na Plynárenské nebo Lomené, více bytů nabídnout jako startovacích a pár jednotek jako samoživitelských. Lze očekávat, že zájem o ně poroste, jak se bude informace o této možnosti bydlení mezi obyvateli šířit, podobně jako tomu bylo u bytů startovacích. Tam se dnes setkáváme s až pětkrát větší poptávkou než nabídkou,“ podotkl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. 

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.