Přeskočit na obsah

CzechGP se blíží: autogramiáda i JetSurfy

31. července 2018 1 minuta čtení
(gak) - Na Masarykově okruhu vrcholí závěrečné přípravy na motocyklovou Velkou cenu, která se jede tento víkend. Technici provádějí poslední úpravy trati, postupně přijíždějí závodní týmy. Pro fanoušky je připraven také doprovodný program, kde se mohou setkat se svými oblíbenými jezdci.

Ve čtvrtek 2. srpna se budou závodníci prohánět na JetSurfech po Horním rybníce v Popůvkách. JetSurfy jsou surfová prkna se zabudovaným motorem. Mezi 12 a 13 hodinou budou moci zájemci sledovat počínání Johanna Zarca (MotoGP), Karla Abrahama (MotoGP), Joana Mira (Moto2), Fabia Quartarara (Moto2), Marcela Schrottera (Moto2), Jakuba Kornfeila (Moto3) a Johna McPheeho (Moto3).

Od 18 hodin se závodníci zúčastní také tradiční autogramiády v Galerii Vaňkovka. Podepisovat se budou čeští závodníci Karel Abraham (MotoGP), Jakub Kornfeil (Moto3), Filip Salač (divoká karta Moto3), které doplní Marco Bezzecchi (Moto3) a Sheridan Morais (divoká karta Moto2).

Brněnská Grand Prix České republiky se na Masarykově okruhu pojede o víkendu od 3. do 5. srpna. Více informací na http://www.czechgp.com

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.