Přeskočit na obsah

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

07. prosince 2022

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

„Pokračujeme v našem předsevzetí každý rok do Brna přivést jednu výraznou událost z cestovního ruchu
a s ní desítky mezinárodních účastníků, kteří v našem městě stráví několik dní naplněných bohatým zážitkovým programem. Vynaložené úsilí se nám pak vrací ať už formou propagace, jako tomu bylo u loňského zasedání Asociace francouzských novinářů z oblasti turismu nebo letošní konference evropských blogerů a influencerů Traverse, nebo přímo v obchodní sféře v zájmu cestovních kanceláří a dalších podnikatelů,“
přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Brno a jižní Morava mají jasnou strategii a vizi. Chtějí využít turismu jako jednoho ze základních pilířů lokální ekonomiky a kvality života místních obyvatel. V loňském roce jsme představili region stovce francouzských novinářů a letos v září jsme společně přivítali tři sta influencerů z celého světa na konferenci Traverse 22.  Czech Republic Travel Trade Day má za cíl přetavit tento obrovský mediální zásah ve skutečné turisty, kteří přijedou do Brna a na Jižní Moravu a utratí zde své peníze. Brno a Jižní Morava mají potenciál stát se klíčovou destinací pro Česko, podobně jako je Praha, říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.

Czech Republic Travel Day 2023 se odehraje v pondělí a úterý 24. a 25. dubna. Účastníci v rámci tzv. pretours přijedou na jižní Moravu a do Brna už v pátek předtím, aby mohli strávit víkend networkováním a poznáváním lokality. Právě tuto část programu budou mít na starosti Kancelář marketingu a cestovního ruchu Magistrátu města Brna a Centrála cestovního ruchu Jižní Morava. Předpokládané náklady města na organizaci programu a pondělního galavečera coby vyvrcholení celé akce jsou zhruba 1 milion korun.

„V Brně je v plánu jak ukázka tradičních turistických cílů, jako jsou naše čtyři známé vily, tak i nových atrakcí typu vodojemy na Žlutém kopci. Hosty chceme provést také naší skvělou gastro- a barovou scénou, aby byl jejich zážitek kompletní. Očekáváme, že se události zúčastní zhruba 80 zahraničních nákupčích, 15–20 zahraničních novinářů a další hosté a také na 100 českých subjektů, jako jsou hotely, regiony, incomingové cestovní kanceláře a podobně,“ nastínila Markéta Vaňková.

Czech Republic Travel Trade Day pořádá CzechTourism od roku 2016 (s přerušením v letech 2020 a 2021 kvůli covidu). Zahrnuje B2B workshopy, na které agentura zve nákupčí z celého světa, i podporu přímé spolupráce českých podnikatelů, regionů a partnerů s řediteli jednotlivých zahraničních zastoupení (představení nových produktů a jejich možností pro zahraniční trhy, vzájemná synergie v podnikání v cestovním ruchu). Akce s významnou mezinárodní účastí sleduje dva hlavní cíle: přispět k rozvoji obchodních aktivit českých podnikatelů a propagovat bohatou turistickou nabídku České republiky – proto se každý rok soustředí na jiný region.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.