Přeskočit na obsah

Cyklostezka podél Svitavy od Cacovického ostrova přes náhon bude bezpečnější. Vedení města chce sjednotit její šířku

20. října 2021

Cyklostezka podél řeky Svitavy je oblíbeným místem pro rodinnou rekreaci. Úsek cyklostezky vedoucí z Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a dále pokračující po pravém břehu řeky má špatné šířkové uspořádání, kvůli kterému vznikají kolizní situace. Radní dnes odsouhlasili zpracování investičního záměru, jehož cílem je rozšíření této části cyklostezky včetně Cacovického mostu.

„Šířka cyklostezky v úseku od Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a poté po pravém břehu Svitavy se výrazně liší od šířky navazující části stezky. Kvůli tomu zde dochází k nebezpečným situacím třeba v momentech, kdy se míjejí rodiny s dětmi. Navržená úprava rozšíří nebezpečný úsek na minimálně tři metry, čímž se průjezd stane bezpečnějším a pohodlnějším,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Součástí investičního záměru by mělo být i sjednocení povrchu s navazujícími úseky cyklostezky. Rozšířený bude i Cacovický most, který získá rovněž minimální šířku tři metry. Orientační cena investice včetně DPH je 6,8 milionu korun. Součástí prací jsou i nutné přeložky kanalizace. Výsledná podoba cyklostezky i částka budou jasnější, jakmile bude hotové zpracování investičního záměru.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.