Přeskočit na obsah

Cyklopark mezi Vinohrady a Líšní postaví švýcarská firma

26. srpna 2020

Vloni v participativním rozpočtu Dáme na vás uspěl projekt na vybudování cykloparku mezi Vinohrady a Líšní. Radní dnes vybrali jeho dodavatele, kterým se stala švýcarská firma Think & Build Velosolutions GmbH.

Základem cykloparku mezi Vinohrady a Líšní bude tzv. pumptrack, zpevněná zvlněná dráha vhodná pro jízdu na kole, skateboardu, in-line bruslích nebo koloběžkách. Zmíněný areál uspěl v participativním rozpočtu Dáme na vás z roku 2019, kdy s 1 747 hlasy skončil na 13. místě.

Jak uvádí navrhovatel projektu Petr Buršík, záměrem je nalákat společnost ke zdravému životnímu stylu. Předností takového cykloparku je jeho schopnost zaujmout různé věkové kategorie, od nejmenších na odrážedlech až po zkušené bikery. 

Požadován byl návrh a realizace dráhy s limitem 3 miliony korun a s možností vytyčit 2 okruhy o délce 150
a 250 metrů, aby se tam daly pořádat také mezinárodní závody. Předpokládaný termín dokončení je ve
2. čtvrtletí roku 2021 s celkovými náklady 2,3 milionu korun,

“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Vítězná firma Think & Build Velosolutions GmbH je švýcarská firma s pobočkami v 25 zemích, která navrhuje pumptrackové dráhy po celém světě. Splňují navíc požadavky Mezinárodní cyklistické unie, takže se zde budou moci konat elitní soutěže, jako např. mistrovství Evropy.

Aktuální postup v realizaci úspěšných projektů z prvního, druhého a třetího ročníku participativního rozpočtu můžete sledovat na webu Dáme na vás. 

Tiskové středisko MMB
e-mail:
tis@brno.cz
tel.: 542 172 162

www.brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.