Přeskočit na obsah

Cyklistické oddíly obdrží od města dotace

21. července 2021

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí neinvestičních dotací dvěma cyklistickým oddílům: TJ Sokolu Brno – Horní Heršpice a spolku Sport pro Brno. Dotace pomohou oběma oddílům v jejich činnosti.

Tělocvičná jednota Sokol Brno – Horní Heršpice požádala o podporu oddílové činnosti ve sportovním odvětví krasojízda na kole. Žádá o 25 000 korun. Finanční prostředky z dotace podpoří celoroční činnost oddílu a uspořádání dvou krasojezdeckých závodů (předkolo MČR žáků a 4. kolo Czech Masters) v říjnu 2021 na území města Brna.

Spolek Sport pro Brno, z. s., požádal o 100 000 korun na zabezpečení celoroční sportovní činnosti. Spolek si vytvořil za dobu svého působení členskou základnu s více než 100 dětmi. Zaměřuje se nejen na závodní, ale i na nevýkonnostní sportování.

„Oba oddíly se soustředí na práci s dětmi, což je činnost, kterou Brno dlouhodobě podporuje. Z různých důvodů nemohly požádat o pomoc v příslušných programech, proto svoji situaci řeší formou individuální dotace,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Sportování dětí a mládeže má pozitivní hodnotový i ekonomický přínos pro město i jeho občany. Prostředky, které Brno investuje do jeho podpory, se vracejí v oblasti sociální, vzdělávání a také v oblasti ekonomické.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.