Přeskočit na obsah

Cyklistické oddíly obdrží od města dotace

21. července 2021
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí neinvestičních dotací dvěma cyklistickým oddílům: TJ Sokolu Brno – Horní Heršpice a spolku Sport pro Brno. Dotace pomohou oběma oddílům v jejich činnosti.

Tělocvičná jednota Sokol Brno – Horní Heršpice požádala o podporu oddílové činnosti ve sportovním odvětví krasojízda na kole. Žádá o 25 000 korun. Finanční prostředky z dotace podpoří celoroční činnost oddílu a uspořádání dvou krasojezdeckých závodů (předkolo MČR žáků a 4. kolo Czech Masters) v říjnu 2021 na území města Brna.

Spolek Sport pro Brno, z. s., požádal o 100 000 korun na zabezpečení celoroční sportovní činnosti. Spolek si vytvořil za dobu svého působení členskou základnu s více než 100 dětmi. Zaměřuje se nejen na závodní, ale i na nevýkonnostní sportování.

„Oba oddíly se soustředí na práci s dětmi, což je činnost, kterou Brno dlouhodobě podporuje. Z různých důvodů nemohly požádat o pomoc v příslušných programech, proto svoji situaci řeší formou individuální dotace,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Sportování dětí a mládeže má pozitivní hodnotový i ekonomický přínos pro město i jeho občany. Prostředky, které Brno investuje do jeho podpory, se vracejí v oblasti sociální, vzdělávání a také v oblasti ekonomické.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.