Cyklisté by v budoucnu mohli projíždět bezpečně přes Kaštanovou

  • 27. listopadu 2019
Nového podjezdu a lávky by se mohli dočkat cyklisté, kteří projíždějí přes ulici Kaštanová. Brněnští radní dnes udělili souhlas se zpracováním investičního záměru, jehož cílem je přinést větší komfort a bezpečí cyklistům, aniž by byla významně omezena automobilová doprava.

Ulice Kaštanová zajišťuje spojení s obcemi ležícími jihovýchodně od Brna. Cyklotrasa v současné době kříží dopravně vytíženou ulici v oblasti mostu.

„Kaštanovou projede denně přibližně 22 tisíc aut. V případě vybudování podjezdu je možné ho spojit s cyklostezkou lávkou. Došlo by tak k přímému propojení cyklotrasy, která vede po levém břehu řeky Svitavy. Mimoúrovňové křížení můžeme vybudovat bez zásahu do základů pilířů mostu díky konstrukčnímu uspořádání. Tímto podjezdem nebude nijak omezen provoz na ulici Kaštanová,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Podle předpokladů by realizace včetně projektové přípravy měla v případě podjezdu trvat asi 2 roky. Orientační cena investice je určena ve výši 7,5 milionu korun včetně DPH.

Přibližně 80 metrů za mostem by měla na podjezd navázat lávka pro cyklisty. „Konstrukce lávky bude 26 metrů dlouhá a 4 metry široká, přičemž jízdní pás by měl podle plánu být široký 3 metry. Asi 6 metrů za konstrukcí lávky bude napojení na stávající cyklostezku vedoucí po levém břehu Svitavy,“ doplnil Kratochvíl. Vybudování lávky by mělo vyjít podle odhadů na více než 4 miliony korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy