Přeskočit na obsah

Cyklisté by v budoucnu mohli projíždět bezpečně přes Kaštanovou

27. listopadu 2019
Nového podjezdu a lávky by se mohli dočkat cyklisté, kteří projíždějí přes ulici Kaštanová. Brněnští radní dnes udělili souhlas se zpracováním investičního záměru, jehož cílem je přinést větší komfort a bezpečí cyklistům, aniž by byla významně omezena automobilová doprava.

Ulice Kaštanová zajišťuje spojení s obcemi ležícími jihovýchodně od Brna. Cyklotrasa v současné době kříží dopravně vytíženou ulici v oblasti mostu.

„Kaštanovou projede denně přibližně 22 tisíc aut. V případě vybudování podjezdu je možné ho spojit s cyklostezkou lávkou. Došlo by tak k přímému propojení cyklotrasy, která vede po levém břehu řeky Svitavy. Mimoúrovňové křížení můžeme vybudovat bez zásahu do základů pilířů mostu díky konstrukčnímu uspořádání. Tímto podjezdem nebude nijak omezen provoz na ulici Kaštanová,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Podle předpokladů by realizace včetně projektové přípravy měla v případě podjezdu trvat asi 2 roky. Orientační cena investice je určena ve výši 7,5 milionu korun včetně DPH.

Přibližně 80 metrů za mostem by měla na podjezd navázat lávka pro cyklisty. „Konstrukce lávky bude 26 metrů dlouhá a 4 metry široká, přičemž jízdní pás by měl podle plánu být široký 3 metry. Asi 6 metrů za konstrukcí lávky bude napojení na stávající cyklostezku vedoucí po levém břehu Svitavy,“ doplnil Kratochvíl. Vybudování lávky by mělo vyjít podle odhadů na více než 4 miliony korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

V srpnu se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Lerchova a části Viniční

Brněnští radní dnes vydali nařízení, kterým se mění vymezení ulic, v nichž platí rezidentní parkování. Díky tomu budou modré zóny fungovat od 14. srpna 2023 v oblasti 1-17 Lerchova a v části 5-07 Viniční. V obou nově přidaných částech města bude platit návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou. Rezidenti a abonenti se řídí stejnými pravidly jako všude jinde.