Přeskočit na obsah

Cyklisté by v budoucnu mohli projíždět bezpečně přes Kaštanovou

27. listopadu 2019

Nového podjezdu a lávky by se mohli dočkat cyklisté, kteří projíždějí přes ulici Kaštanová. Brněnští radní dnes udělili souhlas se zpracováním investičního záměru, jehož cílem je přinést větší komfort a bezpečí cyklistům, aniž by byla významně omezena automobilová doprava.

Ulice Kaštanová zajišťuje spojení s obcemi ležícími jihovýchodně od Brna. Cyklotrasa v současné době kříží dopravně vytíženou ulici v oblasti mostu.

„Kaštanovou projede denně přibližně 22 tisíc aut. V případě vybudování podjezdu je možné ho spojit s cyklostezkou lávkou. Došlo by tak k přímému propojení cyklotrasy, která vede po levém břehu řeky Svitavy. Mimoúrovňové křížení můžeme vybudovat bez zásahu do základů pilířů mostu díky konstrukčnímu uspořádání. Tímto podjezdem nebude nijak omezen provoz na ulici Kaštanová,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Podle předpokladů by realizace včetně projektové přípravy měla v případě podjezdu trvat asi 2 roky. Orientační cena investice je určena ve výši 7,5 milionu korun včetně DPH.

Přibližně 80 metrů za mostem by měla na podjezd navázat lávka pro cyklisty. „Konstrukce lávky bude 26 metrů dlouhá a 4 metry široká, přičemž jízdní pás by měl podle plánu být široký 3 metry. Asi 6 metrů za konstrukcí lávky bude napojení na stávající cyklostezku vedoucí po levém břehu Svitavy,“ doplnil Kratochvíl. Vybudování lávky by mělo vyjít podle odhadů na více než 4 miliony korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.