Přeskočit na obsah

Čtyřtřídní školka na Vinohradech při ulici Šedova: Na schválený investiční záměr navazuje zakázka na zpracování projektové dokumentace

27. dubna 2022

Město Brno vypisuje veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace k plánované výstavbě čtyřtřídní mateřské školy v městské části Brno-Vinohrady při ulici Šedova. Rada města Brna dnes schválila výzvu k podání nabídek, uveřejnění zadávací dokumentace na profilu zadavatele a zřídila hodnoticí komisi.

„Nová mateřská škola v městské části Brno-Vinohrady má stát v okrajové části dnešního parku u Domova pro seniory Věstonická při ulici Šedova. Kromě 4 tříd bude vybudováno zázemí pro vedení školy, pedagogický i nepedagogický personál a pro provoz školní kuchyně. Na budovu bude navazovat oplocená zahrada s herními a výukovými prvky o ploše 1200 m2 pro venkovní pobyt dětí. Součástí projektu je také parkovací stání s 25 místy typu K+R včetně míst pro zdravotně postižené,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Projekt nové školky souvisí také s plánovanou soukromou výstavbou Obytného souboru Šedova. Proto je její příprava a výstavba, stejně jako nutné posílení zásobování vodou ulic Viniční a Šedova, které budou realizovat Brněnské vodárny a kanalizace, financována z Fondu developerských projektů města Brna. Do něj přispívají stavebníci na základě smluv o spolupráci podle platných Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. V tomto konkrétním případě činí příspěvek investora 12,7 milionu korun,“ doplnil informace radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Předpokládané náklady na projekční práce činí podle zadávací dokumentace 2 711 000–3 153 000 Kč bez DPH.  Kompletní dokumentace včetně stavebního povolení by měla být připravena zhruba za 1 rok. Vlastní realizace stavby je naplánována na rok 2024 v předpokládaných nákladech 96 mil. korun.

Investiční záměr byl schválen Radou města Brna 26. 5. 2021.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.