Přeskočit na obsah

Co všechno hudba na divadle dokáže

05. června 2019 2 minuty čtení
(java) – O tom bude letošní ročník festivalu Dokořán pro hudební divadlo, který proběhne od 7. do 12. června. Během šesti dní se na obou scénách Městského divadla Brno a v Divadle na Orlí představí devět tuzemských a dva zahraniční soubory.

Pořadatelé z Městského divadla Brno chtějí letos představit hudební produkci v co největší šíři. Ukážou, že hudební divadlo není jen muzikál. „Klasickému velkoformátovému muzikálu se nejvíce blíží zlínská produkce, která uvede představení Petr a Lucie. Zároveň jsou však na programu i tituly, ve kterých sice hudba hraje zásadní roli, ale moc se v nich nezpívá. Takovým představením je například Zahrada v podání pražského souboru Laterny magiky nebo Novecento – Legenda o pianistovi, kterou nastudovalo bratislavské Divadlo v podpalubí,“ přiblížil dramaturg festivalu Jan Šotkovský.

V rámci mezinárodního festivalu hudebního divadla se představí také soubor Colla Voce Theatre Company. „Podařilo se nám dovézt komorní britský muzikál Buried, který získal prestižní Cameron Mackintosh Award pro muzikálové talenty. Titul jsme přeložili Láska až za hrob. Jedná se o černou komedii s velmi silným romantickým akcentem,“ dodal Jan Šotkovský.

Na Divadelním dvoře Městského divadla Brno se v rámci festivalu uskuteční doprovodný program, na který je vstup zdarma. Podrobné informace najdete na webových stránkách Městského divadla Brno, kde je uveřejněn i kompletní program.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.