Co všechno hudba na divadle dokáže

  • 05. června 2019
  • 2 minuty čtení
(java) – O tom bude letošní ročník festivalu Dokořán pro hudební divadlo, který proběhne od 7. do 12. června. Během šesti dní se na obou scénách Městského divadla Brno a v Divadle na Orlí představí devět tuzemských a dva zahraniční soubory.

Pořadatelé z Městského divadla Brno chtějí letos představit hudební produkci v co největší šíři. Ukážou, že hudební divadlo není jen muzikál. „Klasickému velkoformátovému muzikálu se nejvíce blíží zlínská produkce, která uvede představení Petr a Lucie. Zároveň jsou však na programu i tituly, ve kterých sice hudba hraje zásadní roli, ale moc se v nich nezpívá. Takovým představením je například Zahrada v podání pražského souboru Laterny magiky nebo Novecento – Legenda o pianistovi, kterou nastudovalo bratislavské Divadlo v podpalubí,“ přiblížil dramaturg festivalu Jan Šotkovský.

V rámci mezinárodního festivalu hudebního divadla se představí také soubor Colla Voce Theatre Company. „Podařilo se nám dovézt komorní britský muzikál Buried, který získal prestižní Cameron Mackintosh Award pro muzikálové talenty. Titul jsme přeložili Láska až za hrob. Jedná se o černou komedii s velmi silným romantickým akcentem,“ dodal Jan Šotkovský.

Na Divadelním dvoře Městského divadla Brno se v rámci festivalu uskuteční doprovodný program, na který je vstup zdarma. Podrobné informace najdete na webových stránkách Městského divadla Brno, kde je uveřejněn i kompletní program.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít