Přeskočit na obsah

Co přinese výstavba Na Kaménkách? Dnes se koná veřejná diskuze

29. dubna 2019 1 minuta čtení
(ral) – Černovičtí, ale i jiní brněnští obyvatelé se dnes v podvečer mohou zúčastnit veřejné prezentace územní studie Na Kaménkách. Projednání s občany připravila městská část, která jejich podněty následně zapracuje do svých připomínek ke studii. Otázky občanů zodpoví zástupci vedení města a městské části, magistrátu i odborníků.

Veřejné projednání k chystané územní studii se uskuteční v pondělí 29. dubna od 17.30 do 19.30 ve Velkém přednáškovém sále Psychiatrické nemocnice (Húskova 2). Občanům budou k dispozici autor územní studie „Na Kaménkách“ Ladislav Kuba, radní města Brna pro územní plánování a rozvoj Filip Chvátal, vedoucí bytového odboru MMB Jan Sponar nebo starosta MČ Brno-Černovice Ladislav Kotík.

Lidé se na setkání dozvědí, jak má plánovaná výstavba Na Kaménkách vypadat a jaké bude mít dopady na život ve čtvrti. Podle předpokladů by tu mělo postupně vyrůst téměř 2000 bytů, z toho zhruba polovina městských. Podrobnější informace najdete v této tiskové zprávě a také v rozhovoru s architektem Ladislavem Kubou a městským architektem Michalem Sedláčkem.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.