Co nabízí víkend: karneval v zoo, přednášky na hvězdárně nebo řadu exkurzí - Tiskový servis

Co nabízí víkend: karneval v zoo, přednášky na hvězdárně nebo řadu exkurzí

  • 23. února 2024
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o astronomii nebo zamiřte s dětmi na maškarní bál do zoo.

Nejen zvířecí masky jsou v sobotu vítány na karnevale v zoo, foto: Zoo Brno
Nejen zvířecí masky jsou v sobotu vítány na karnevale v zoo, foto: Zoo Brno

Po celý víkend se konají zajímavé exkurze ku příležitosti Mezinárodního dne průvodců. Díky nim poznáte, jak vypadalo Brno před sto lety, kudy dříve vedly městské hradby, či zavítáte do útrob Staré radnice. Vstupenky rychle mizí, poslední kusy seženete online.

Nakrmit můžete nejen svoji zvědavost, ale i žaludky. Na Veveří opět po roce hostí Slavnosti moravského uzeného a vína

Na oblíbené slavnosti dobrého jídla a pití se na Veveří sjíždí lidé ze širokého okolí. Foto: Robert Vystrčil

Rušno bude do soboty na hvězdárně, která hostí cyklus přednášek Evropská jižní observatoř – královna astronomie. Zakupte si lístky na prezentace o výzkumu exoplanet, noční obloze nad Chile nebo o spoustě dalších témat. Podrobnosti včetně odkazu pro nákup lístků najdete zde.

S ratolestmi se vypravte na maškarní ples do Zoo Brno, jenž se uskuteční v sobotu od 14 do 16 hodin. Vítány jsou nejen zvířecí masky a program je vhodný i pro nejmenší děti. Přihlašování předem není nutné, pouze se platí za vstup do zoologické zahrady. Dějištěm karnevalu se stane přednáškový sál správní budovy.

O den později v zoo pořádají enrichmentový workshop, při kterém vyrobíte zvířatům nějakou hravou dobrotu na přilepšenou.

Ve stejný den se otevírá arboretum v nedalekých Řícmanicích. Dostanete tak jedinečnou šanci prohlédnout si v doprovodu odborníků vzácnou sbírku exotických jehličnanů. Chybět nebudou ani hry pro děti či bohaté občerstvení. Den otevřených dveří začíná v 9.30 a potrvá do 16.00.

Ze sportovních událostí stojí za pozornost galavečer bojových sportů organizace AMAP fighting. Brány kulturního domu Rubín, kde se akce pořádá, se otevřou sobotní 17. hodinou. Harmonogram zápasů a vstupenky jsou k dispozici zde. Ve stejný den i čas proběhne také brněnské derby v házenkářské extralize – hráči Králova Pole narazí na Maloměřice.

Proměňte se v turistu ve vlastním městě! Oslavte Mezinárodní den průvodců. Foto: Michal Růžička, TIC BRNO


 

Další články z rubriky