Přeskočit na obsah

Čištění vody v plaveckém bazénu Lužánky bude ekologičtější a efektivnější

27. října 2020

V Městském plaveckém stadionu Lužánky dojde k instalaci UV lampy na čištění vody v bazénu. Tu dodá a namontuje brněnská firma Lifetech. Montáž proběhne do konce letošního roku.

UV lampa slouží k čištěné bazénové vody a zvýšení její kvality. UV záření, které vydává, efektivně a ekologicky ničí bakterie, houby i viry a výrazně snižuje spotřebu ostatních dezinfekčních prostředků. V současnosti je již běžnou součástí strojoven nově stavěných bazénů a koupališť. V Brně je tato metoda čištění používána v drtivé většině bazénových provozů.

„V Městském plaveckém stadionu Lužánky doposud probíhalo čištění vody pouze za pomoci dezinfekčních přípravků. Nová UV lampa zajistí nejen kvalitnější vyčištění vody, ale také sníží provozní náklady. Díky nové technologii čištění ušetříme zhruba sto padesát tisíc korun ročně,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Náklady na dodání a montáž UV lampy činí 993 289,- Kč včetně DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.