Přeskočit na obsah

Čištění vody v plaveckém bazénu Lužánky bude ekologičtější a efektivnější

27. října 2020
V Městském plaveckém stadionu Lužánky dojde k instalaci UV lampy na čištění vody v bazénu. Tu dodá a namontuje brněnská firma Lifetech. Montáž proběhne do konce letošního roku.

UV lampa slouží k čištěné bazénové vody a zvýšení její kvality. UV záření, které vydává, efektivně a ekologicky ničí bakterie, houby i viry a výrazně snižuje spotřebu ostatních dezinfekčních prostředků. V současnosti je již běžnou součástí strojoven nově stavěných bazénů a koupališť. V Brně je tato metoda čištění používána v drtivé většině bazénových provozů.

„V Městském plaveckém stadionu Lužánky doposud probíhalo čištění vody pouze za pomoci dezinfekčních přípravků. Nová UV lampa zajistí nejen kvalitnější vyčištění vody, ale také sníží provozní náklady. Díky nové technologii čištění ušetříme zhruba sto padesát tisíc korun ročně,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Náklady na dodání a montáž UV lampy činí 993 289,- Kč včetně DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.