Cimbál, módní přehlídka i připomínka sovětské okupace. Prázdninové centrum města oživí festival Uprostřed - Tiskový servis

Cimbál, módní přehlídka i připomínka sovětské okupace. Prázdninové centrum města oživí festival Uprostřed

Díky svému každoročnímu konání již tradiční, ale programově v mnoha ohledech netradiční multižánrový festival Uprostřed opět zpestří léto v centru Brna. Série koncertů a dalších kulturních i komunitních akcí se uzavře 21. srpna vzpomínkou na výročí začátku okupace vojsky Varšavské smlouvy.

Festival Uprostřed přináší různorodý program v centru města. Foto: TIC BRNO

Festival Uprostřed přináší různorodý program v centru města. Foto: TIC BRNO

Nádvoří Staré radnice, Moravské náměstí, ale třeba i zastrčené Římské náměstí – všechna tato místa ožijí v následujících týdnech festivalem Uprostřed. „Základní dramaturgickou linkou jsou letos středeční a nedělní koncerty na Staré radnici, jejichž těžiště tvoří lokální kapely. Tímto jim dáváme prostor vystoupit na domácí půdě. Na základě otevřené výzvy vznikly také dva projekty vyloženě pro náš festival. Módní přehlídka Svlečená emoce s živou hudbou oživí park na Moravském náměstí, vytvořilo ji absolventské duo Nikola Kovářová a Adam Vejtasa ze Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno. Workshop a rituální performance od hnutí Folklore's not dead s názvem Ride of the Kings na téma folklorní tradice Jízdy králů proběhne v Tyršově sadu, který je do lokalit festivalu zařazen poprvé,” vyjmenovala Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, který festival organizuje spolu s Kávéeskou.

Kompletní program najdete na https://festivaluprostred.cz/.

Programem ožívají například i Denisovy sady. Foto: TIC Brno


 

Další články z rubriky