Přeskočit na obsah

Cihlu k cihle: Brno podpoří dotací vznik chráněného bydlení

01. června 2022

Nezisková organizace Domov pro mne, z. s. připravuje rekonstrukci domu v brněnských Černovicích. Vznikne v něm chráněné bydlení. Radní dnes na svém jednání doporučili zastupitelům schválit dotaci na jeho vznik ve výši 5 500 000 korun.

Dům na Štolcově 52 v Černovicích získala nezisková organizace v roce 2018 s cílem vybudovat tam chráněné bydlení pro pět osob s těžkým tělesným postižením se zajištěním péče 24/7. Nezisková organizace získala na projekt Cihlu k cihle dotaci od Evropské unie. Náklady na stavbu v poslední době kvůli zvyšování cen stavebních materiálů a inflaci neúměrně vzrostly. Podíl spolufinancování pro Domov pro mne se zvedl z 800 000 korun na 7 760 000 korun. „Tento nárůst však není pro projekt udržitelný, aby se mohl dům doopravit a byl připraven na své obyvatele, poskytne město Brno dotaci v hodnotě 5 500 000 korun. Ta umožní vznik domova pro lidi s těžkým tělesným postižením, který bude plně bezbariérový a klientům dovolí vést samostatný, proaktivní život a mít vlastní domácnost. Dům by se svým novým obyvatelům měl otevřít na začátku roku 2024,“ popsala primátorka Markéta Vaňková

Domov pro mne, z. s. je nestátní nezisková organizace, která umožňuje lidem se zdravotním postižením žít běžným způsobem života. Od roku 2004 pomáhá dětem i dospělým se zdravotním postižením překonávat každodenní překážky, aby mohli žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. V současnosti je jedním z největších poskytovatelů sociální služby osobní asistence v Brně (28 úvazků pracovníků v přímé péči pro cca 134 klientů). Dále provozují sociální službu chráněné bydlení určenou osobám s těžkým tělesným postižením. Realizují také zážitkové pobyty pro děti a dospělé s postižením a příměstské tábory pro děti a mládež. Nově pořádají zájmové kroužky pro děti a mladé lidi do 26 let. Dlouhodobým cílem organizace je podpora rozvoje komunitních služeb, které umožní lidem i s těžkým handicapem žít aktivně ve své vlastní domácnosti v blízkosti rodiny a přátel

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.