Přeskočit na obsah

Chytré prázdniny, jak si je představuje jižní Morava

29. června 2021 2 minuty čtení
(zob) – Jestli máte dítě na prvním stupni základní školy, tak nejpozději s vysvědčením přinese i speciální průkaz se šesti volnými vstupenkami do institucí po celé jižní Moravě. Chytré prázdniny letos zažijete už podruhé. Tentokrát se akce účastní tři brněnští zástupci a kraj reprezentují také tři.

Cílem projektu je rozproudit turistický ruch v kraji a motivovat rodiny s dětmi k výletům po vědeckých, technických a kulturních zajímavostech jižní Moravy. Chytré prázdniny vám letos připraví Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mohyla míru, Muzeum Boskovicka, VIDA! science centrum a Zoo Brno. 

Pravidelně informovat o novinkách bude po celé prázdniny TIC Brno spolu s Centrálou cestovního ruchu jižní Moravy, ty si připravily virtuální zpravodaj Chytré prázdniny. Každé dva týdny vám tak přijdou tipy na nevšední výlety po celém regionu.

Archeopark Pavlov přichází s rozšířenou expozicí a výstavou o vlku z Pavlova (ostatky zvířete se našly při stavbě budovy Archeoparku). Otevírá tak otázku vztahu dravých zvířat a lidí v pravěku a možná prvních pokusů o domestikaci. 

Na Kraví hoře bude k vidění nafukovací objekt Marsu – Marsmeloun. Hvězdárna a planetárium v Brně má nachystáno i mnoho dalších vesmírných programů. 

Památník Mohyla míru ukazuje na nové výstavě vojevůdce Napoleona Bonaparta v širších kontextech. V expozici ale zjistíte, i co jedli vojáci ve slavkovském ležení. 

Židovskou kulturu Boskovic přiblíží Muzeum Boskovicka přímo v budově synagogy a zachovalé rituální lázně mikve. 

Na neomezené léto se můžete těšit ve VIDA! science centru, které bude po celé prázdniny ve čtvrtek otevřeno až do 21 h. VIDA otevřela také rozšířenou zábavnou venkovní expozici s vodními prvky, v parnu se tak ochladí celá rodina. 

Zoo Brno zažije Africké léto – soubor pořadů a workshopů probíhá již od června. Součástí je i letní kino s večerní prohlídkou. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.