Chytré prázdniny, jak si je představuje jižní Morava

  • 29. června 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Jestli máte dítě na prvním stupni základní školy, tak nejpozději s vysvědčením přinese i speciální průkaz se šesti volnými vstupenkami do institucí po celé jižní Moravě. Chytré prázdniny letos zažijete už podruhé. Tentokrát se akce účastní tři brněnští zástupci a kraj reprezentují také tři.

Cílem projektu je rozproudit turistický ruch v kraji a motivovat rodiny s dětmi k výletům po vědeckých, technických a kulturních zajímavostech jižní Moravy. Chytré prázdniny vám letos připraví Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mohyla míru, Muzeum Boskovicka, VIDA! science centrum a Zoo Brno. 

Pravidelně informovat o novinkách bude po celé prázdniny TIC Brno spolu s Centrálou cestovního ruchu jižní Moravy, ty si připravily virtuální zpravodaj Chytré prázdniny. Každé dva týdny vám tak přijdou tipy na nevšední výlety po celém regionu.

Archeopark Pavlov přichází s rozšířenou expozicí a výstavou o vlku z Pavlova (ostatky zvířete se našly při stavbě budovy Archeoparku). Otevírá tak otázku vztahu dravých zvířat a lidí v pravěku a možná prvních pokusů o domestikaci. 

Na Kraví hoře bude k vidění nafukovací objekt Marsu – Marsmeloun. Hvězdárna a planetárium v Brně má nachystáno i mnoho dalších vesmírných programů. 

Památník Mohyla míru ukazuje na nové výstavě vojevůdce Napoleona Bonaparta v širších kontextech. V expozici ale zjistíte, i co jedli vojáci ve slavkovském ležení. 

Židovskou kulturu Boskovic přiblíží Muzeum Boskovicka přímo v budově synagogy a zachovalé rituální lázně mikve. 

Na neomezené léto se můžete těšit ve VIDA! science centru, které bude po celé prázdniny ve čtvrtek otevřeno až do 21 h. VIDA otevřela také rozšířenou zábavnou venkovní expozici s vodními prvky, v parnu se tak ochladí celá rodina. 

Zoo Brno zažije Africké léto – soubor pořadů a workshopů probíhá již od června. Součástí je i letní kino s večerní prohlídkou. 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít