Chystá se projektová dokumentace chodníku od Anthroposu

  • 06. prosince 2023

Přípravy na další úspěšný projekt z hlasování participativního rozpočtu pokračují. Rada města Brna vybrala zhotovitele projektové dokumentace chodníku, který povede podél silnice od Anthroposu do Nového Lískovce. Podklady dodá za 340 000 korun bez DPH společnost adopos group, s. r. o.

Projektová dokumentace chodníku do Nového Lískovce, již vytvoří společnost adopos group, s. r. o., za 340 000 korun bez DPH, by měla být hotova v létě 2024. „Vybuduje se chodník podél existující silnice mezi zastávkami MHD Anthropos a Lesní. V současnosti existuje na místě pouze úzká, prošlapaná pěšina, kterou místy ještě zužují rostoucí keře. Nový chodník naváže na dlážděnou trasu, jež ale nyní končí 50 metrů za zastávkou Lesní,“ přiblížil záměr radní pro oblast participace Filip Chvátal.

Nově bude vydlážděn úsek dlouhý přibližně 840 metrů. Jelikož cesta povede kolem silnice Pisárecká, nemusí se už řešit umělé osvětlení. Zhotovitel má zároveň spolupracovat s Brněnskými vodárnami a kanalizacemi, Brněnskými komunikacemi i společností STAREZ-SPORT, aby projekt nijak nekolidoval s dalšími plánovanými činnostmi v lokalitě.

V předchozích dnech skončilo hlasování participativního rozpočtu Dáme na vás 2023, do něhož se zapojilo skoro 18 tisíc obyvatel Brna. Které projekty získaly podporu veřejnosti, rozebírala samostatná tisková zpráva.

 

Nejnovější tiskové zprávy