Přeskočit na obsah

Charkovští básníci cestují v brněnských tramvajích

05. listopadu 2021

(ral) - O něco poetičtější cestování čeká uživatele brněnské MHD. V patnácti tramvajích se namísto s reklamami setkají s básněmi autorů z našeho partnerského města Charkova. Brněnští básníci se zároveň projedou charkovským metrem.

Skácel, Krchovský nebo TIMO reprezentují brněnskou básnickou tvorbu v Charkově. Na oplátku nám Charkovští poslali svoje velikány – od legendárního Semena Klymovského, básníka a filozofa 18. století, až po současné autory, jakými jsou například Artem Poležaka nebo Oleh Kocarev. S úryvky z jejich poezie v originále i v českém překladu se cestující setkají v 15 tramvajích jezdících na různých linkách, a to až do 4. prosince. 

Akce s názvem Poezie v pohybu je součástí projektu Charkov v Brně, Brno v Charkově, který vzešel ze spolupráce obou partnerských měst a jejich dopravních podniků. K projektu byly vytvořeny i speciální stránky, na které zájemce přivedou QR kódy umístěné u každé básně. Najdou tu životopisné informace o prezentovaných umělcích i fragmenty básní.

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.