Cesta k vytvoření infrastruktury u železničního terminálu ve Starém Lískovci je volná - Tiskový servis

Cesta k vytvoření infrastruktury u železničního terminálu ve Starém Lískovci je volná

  • 16. května 2023
  • 1 minuta čtení

Zastupitelé dnes souhlasili se směnou pozemků v Černovicích a Starém Lískovci, která umožní vybudování cesty k železničnímu terminálu pro pěší a komunikace pro jeho dopravní obslužnost.

„Podařilo se nám vyřešit dlouho zablokovanou majetkoprávní situaci, která bránila vybudování železničního terminálu ve Starém Lískovci, protože město k němu nemělo plnohodnotný přístup. S majitelem inkriminovaných nemovitostí jsme našli řešení, které dnes schválili zastupitelé. Díky směně pozemků bude možné postavit komunikaci a konečnou pro trolejbusy a další dopravu. Dále se také plánuje cesta pro pěší a nové obslužné komunikace z ulice Dvořiště,“ uvedl radní pro oblast majetku Jiří Oliva a doplnil: „Směna se týká pozemků v Černovicích, které se nacházejí při ulici Olomoucká v sousedství čerpací stanice.“

Město tedy získá celkem osm pozemků ve Starém Lískovci v celkové hodnotě cca 8,9 mil. Kč, které jsou pro přístup k IDS terminálu Starý Lískovec klíčové, a za pozemky v Černovicích ve vlastnictví města získá cca 5,1 mil. Kč. Doplatek ze strany města je pak 3,8 mil. Kč.  

Další články z rubriky