Přeskočit na obsah

Cesta k vytvoření infrastruktury u železničního terminálu ve Starém Lískovci je volná

16. května 2023

Zastupitelé dnes souhlasili se směnou pozemků v Černovicích a Starém Lískovci, která umožní vybudování cesty k železničnímu terminálu pro pěší a komunikace pro jeho dopravní obslužnost.

„Podařilo se nám vyřešit dlouho zablokovanou majetkoprávní situaci, která bránila vybudování železničního terminálu ve Starém Lískovci, protože město k němu nemělo plnohodnotný přístup. S majitelem inkriminovaných nemovitostí jsme našli řešení, které dnes schválili zastupitelé. Díky směně pozemků bude možné postavit komunikaci a konečnou pro trolejbusy a další dopravu. Dále se také plánuje cesta pro pěší a nové obslužné komunikace z ulice Dvořiště,“ uvedl radní pro oblast majetku Jiří Oliva a doplnil: „Směna se týká pozemků v Černovicích, které se nacházejí při ulici Olomoucká v sousedství čerpací stanice.“

Město tedy získá celkem osm pozemků ve Starém Lískovci v celkové hodnotě cca 8,9 mil. Kč, které jsou pro přístup k IDS terminálu Starý Lískovec klíčové, a za pozemky v Černovicích ve vlastnictví města získá cca 5,1 mil. Kč. Doplatek ze strany města je pak 3,8 mil. Kč.  

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.