Český olympijský výbor hledá dobrovolníky do olympijských parků

  • 07. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) - Zhruba za 95 dní se otevře oficiální olympijský park na brněnském výstavišti. Spolu s ním při příležitosti zimní olympiádu v Pchjongčchangu přivítá návštěvníky také park v Ostravě. Pořadatelé nyní spustili nábor dobrovolníků do obou měst.

Do každého z parků hledají tři sta zájemců, kteří mezi 9. až 25. únorem pomůžou s organizací a hladkým průběhem akce. 

Dobrovolníci budou pomáhat na konkrétních sportovištích či s doprovodným programem, uplatnění naleznou i v dalších sekcích, které budou provoz olympijského parku zajišťovat.  „Zvládnout akci dlouhou sedmnáct dnů zahrnující několik sportovišť není možné bez dobrovolníků. Věřím, že se nám povede najít dostatečný počet lidí, kteří nám s organizací tak výjimečné akce, jakou je projekt Olympijské parky, pomůžou,“ uvedl Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru. 

Základní požadavek je odpracovat minimálně devět směn v průběhu konání parku, případně je možné se individuálně domluvit na zapojení přes víkendy. Dobrovolníci musí mít minimálně 17 let. Za svou pomoc získají Certifikát dobrovolníka Českého olympijského výboru. Dobrovolníci se mohou hlásit na webu https://www.olympijskeparky.cz/dobrovolnici

Olympijský park v Brně

Olympijský park v Brně nabídne na ploše pavilonu Z s kruhovým půdorysem například hokejové hřiště a curlingové dráhy, další sportoviště obklopí prostranství kolem pavilonu.

Akce v Brně naváže na úspěšné projekty z minulých olympiád: v roce 2014 při olympiádě v Soči na Letné v Praze navštívilo 409 tisíc návštěvníků. V roce 2016 při LOH v Riu byl hlavní olympijský park na Lipně (341 tisíc návštěvníků, 47 sportů) a vedlejší v Ostravě, Plzni a Pardubicích.

Na projektu Olympijského parku v Brně se podílí město Brno a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít