Český červený kříž Brno školí dobrovolníky. Město chce iniciativu podpořit dotací - Tiskový servis

Český červený kříž Brno školí dobrovolníky. Město chce iniciativu podpořit dotací

  • 25. listopadu 2020
  • 1 minuta čtení

Český červený kříž Brno hraje důležitou roli v poskytování pomoci zařízením, které zasáhla pandemie nemoci COVID-19. Tato humanitární organizace průběžně školí 500 dobrovolníků, aby mohli vykonávat ošetřovatelskou praxi. Radní chtějí tuto činnost podpořit dotací.

„Z důvodu pandemie COVID-19 školí Český červený kříž Brno dobrovolníky v kurzu Moderní ošetřovatelství v praxi. S jejich nasazením se počítá ve zdravotnických a zejména sociálních službách, a pokud to bude potřeba, tak i v záložní nemocnici na výstavišti. Po dohodě s Krajským úřadem zasíláme této organizaci požadavky na výpomoc. Předpokládáme, že to bude potřeba i v následujících měsících. Důvodem je kromě pandemie i nedostatek zaměstnanců ve zdravotnických a sociálních službách. Z těchto důvodů navrhujeme, aby zastupitelstvo schválilo dotaci Českému červenému kříži Brno ve výši 100 tisíc korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V případě poskytnutí dotace budou peníze využity na úhradu mezd včetně zákonných odvodů pro zaměstnance spolku, kteří organizačně zajišťují všechna školení.

Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna, které se touto záležitostí bude zabývat na svém prosincovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky