Přeskočit na obsah

Český červený kříž Brno školí dobrovolníky. Město chce iniciativu podpořit dotací

25. listopadu 2020

Český červený kříž Brno hraje důležitou roli v poskytování pomoci zařízením, které zasáhla pandemie nemoci COVID-19. Tato humanitární organizace průběžně školí 500 dobrovolníků, aby mohli vykonávat ošetřovatelskou praxi. Radní chtějí tuto činnost podpořit dotací.

„Z důvodu pandemie COVID-19 školí Český červený kříž Brno dobrovolníky v kurzu Moderní ošetřovatelství v praxi. S jejich nasazením se počítá ve zdravotnických a zejména sociálních službách, a pokud to bude potřeba, tak i v záložní nemocnici na výstavišti. Po dohodě s Krajským úřadem zasíláme této organizaci požadavky na výpomoc. Předpokládáme, že to bude potřeba i v následujících měsících. Důvodem je kromě pandemie i nedostatek zaměstnanců ve zdravotnických a sociálních službách. Z těchto důvodů navrhujeme, aby zastupitelstvo schválilo dotaci Českému červenému kříži Brno ve výši 100 tisíc korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V případě poskytnutí dotace budou peníze využity na úhradu mezd včetně zákonných odvodů pro zaměstnance spolku, kteří organizačně zajišťují všechna školení.

Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna, které se touto záležitostí bude zabývat na svém prosincovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.