Přeskočit na obsah

Český červený kříž Brno školí dobrovolníky. Město chce iniciativu podpořit dotací

25. listopadu 2020
Český červený kříž Brno hraje důležitou roli v poskytování pomoci zařízením, které zasáhla pandemie nemoci COVID-19. Tato humanitární organizace průběžně školí 500 dobrovolníků, aby mohli vykonávat ošetřovatelskou praxi. Radní chtějí tuto činnost podpořit dotací.

„Z důvodu pandemie COVID-19 školí Český červený kříž Brno dobrovolníky v kurzu Moderní ošetřovatelství v praxi. S jejich nasazením se počítá ve zdravotnických a zejména sociálních službách, a pokud to bude potřeba, tak i v záložní nemocnici na výstavišti. Po dohodě s Krajským úřadem zasíláme této organizaci požadavky na výpomoc. Předpokládáme, že to bude potřeba i v následujících měsících. Důvodem je kromě pandemie i nedostatek zaměstnanců ve zdravotnických a sociálních službách. Z těchto důvodů navrhujeme, aby zastupitelstvo schválilo dotaci Českému červenému kříži Brno ve výši 100 tisíc korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V případě poskytnutí dotace budou peníze využity na úhradu mezd včetně zákonných odvodů pro zaměstnance spolku, kteří organizačně zajišťují všechna školení.

Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna, které se touto záležitostí bude zabývat na svém prosincovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.