Přeskočit na obsah

Český červený kříž Brno školí dobrovolníky. Město chce iniciativu podpořit dotací

25. listopadu 2020
Český červený kříž Brno hraje důležitou roli v poskytování pomoci zařízením, které zasáhla pandemie nemoci COVID-19. Tato humanitární organizace průběžně školí 500 dobrovolníků, aby mohli vykonávat ošetřovatelskou praxi. Radní chtějí tuto činnost podpořit dotací.

„Z důvodu pandemie COVID-19 školí Český červený kříž Brno dobrovolníky v kurzu Moderní ošetřovatelství v praxi. S jejich nasazením se počítá ve zdravotnických a zejména sociálních službách, a pokud to bude potřeba, tak i v záložní nemocnici na výstavišti. Po dohodě s Krajským úřadem zasíláme této organizaci požadavky na výpomoc. Předpokládáme, že to bude potřeba i v následujících měsících. Důvodem je kromě pandemie i nedostatek zaměstnanců ve zdravotnických a sociálních službách. Z těchto důvodů navrhujeme, aby zastupitelstvo schválilo dotaci Českému červenému kříži Brno ve výši 100 tisíc korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V případě poskytnutí dotace budou peníze využity na úhradu mezd včetně zákonných odvodů pro zaměstnance spolku, kteří organizačně zajišťují všechna školení.

Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna, které se touto záležitostí bude zabývat na svém prosincovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.