Přeskočit na obsah

Češi skončili na domácím šampionátu v malém fotbalu stříbrní

18. června 2017 1 minuta čtení
(mad) – Česká reprezentace bojovala ve finále statečně, na zlatý úspěch si ale bude muset počkat. Vítězem evropského šampionátu v malé kopané, který již týden lákal fanoušky na mistry míče z celého starého kontinentu, se stali Rusové. Třetí místo patří Maďarům.

„Jsem hrdý na českou reprezentaci, která se dostala až sem. Její výkony musely udělat všem fanouškům velikou radost,“ řekl při slavnostním zahájení finále brněnský primátor Petr Vokřál. „Ať už prohrají, nebo vyhrají, pro nás jsou to hrdinové,“ dodal.

Ve finálovém souboji ale Čechům fotbalová štěstěna nepřála. Sice se gólem Stanislava Maříka dostali do vedení, Rusové ale srovnali a definitivně otočili zápas v závěrečném penaltovém rozstřelu. „Měli jsme ten zápas dobře rozehraný, druhé místo je pro nás zklamáním,“ netajil se po utkání nespokojeností Mařík.  

Turnaje se zúčastnilo celkem 24 týmů z celé Evropy. Česká republika, ačkoliv šampionát nikdy nevyhrála, patří v tomto sportu k nejúspěšnějším celkům a na kontě už má včetně tohoto ročníku šest medailí – dvě stříbrné a čtyři bronzové. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.