Češi skončili na domácím šampionátu v malém fotbalu stříbrní

  • 18. června 2017
  • 1 minuta čtení
(mad) – Česká reprezentace bojovala ve finále statečně, na zlatý úspěch si ale bude muset počkat. Vítězem evropského šampionátu v malé kopané, který již týden lákal fanoušky na mistry míče z celého starého kontinentu, se stali Rusové. Třetí místo patří Maďarům.

„Jsem hrdý na českou reprezentaci, která se dostala až sem. Její výkony musely udělat všem fanouškům velikou radost,“ řekl při slavnostním zahájení finále brněnský primátor Petr Vokřál. „Ať už prohrají, nebo vyhrají, pro nás jsou to hrdinové,“ dodal.

Ve finálovém souboji ale Čechům fotbalová štěstěna nepřála. Sice se gólem Stanislava Maříka dostali do vedení, Rusové ale srovnali a definitivně otočili zápas v závěrečném penaltovém rozstřelu. „Měli jsme ten zápas dobře rozehraný, druhé místo je pro nás zklamáním,“ netajil se po utkání nespokojeností Mařík.  

Turnaje se zúčastnilo celkem 24 týmů z celé Evropy. Česká republika, ačkoliv šampionát nikdy nevyhrála, patří v tomto sportu k nejúspěšnějším celkům a na kontě už má včetně tohoto ročníku šest medailí – dvě stříbrné a čtyři bronzové. 

Nenechte si ujít