Červnový Metropolitan už i na mobilu

  • 05. června 2018
  • 2 minuty čtení
(luk) – Nejnovější číslo Brněnského metropolitanu už sjelo z tiskařského pásu. Do schránek ho Česká pošta roznese na konci týdne, on-line si ho však můžete přečíst už dnes. Obsah je navíc nově kompatibilní i s mobilními telefony a jednotlivé rubriky je tak možné číst i na malých displejích.

Co se v červnovém čísle dočtete?

Bydlení je jedna ze základních lidských potřeb. A proto se bydlení stalo i hlavním tématem červnového čísla. Situace s byty v Brně však není ideální – je jich málo, jsou drahé a chybí i ekonomicky dostupné nájmy. Velký nedostatek je i obecních bytů, na které přitom čekají tisíce nájemníků. V červnu proto zastupitelé města budou schvalovat Strategii bydlení, která má situaci do budoucna řešit.

V přehledu aktuálních zpráv o městě a z města se dočtete první informace o rezidentním parkování, o slavnostním otevření opraveného koupaliště Riviéra, o pokračování stavby Tramvaj Plotní, o úsporách pitné vody v budovách magistrátu, o nové cyklomapě okolí přehrady a mnoho dalšího. V rubrice najdete i praktické rady a tipy – například co dělat, když vám do bytu vletí netopýr, a kam zajít, když potřebujete nový pas.

Brněnský projekt Rapid Re-Housing přinesl inovativní řešení bytové nouze rodin s dětmi, za které již získal několik předních evropských ocenění. Lidé si přitom často myslí, že vylosované rodiny získají byt zadarmo. Skutečnost je však jiná – musí platit nájem a pro prodloužení smlouvy splnit předem dané podmínky, především nulový dluh na nájemném. To se po roce podařilo 46 rodinám. O Rapid Re-Housingu a práci kolem něj mluvil Jan Milota, který je u projektu od jeho začátku.

Brno má svého předního představitele, původně starostu a dnes primátora, od roku 1851. Tehdy totiž došlo ve správě města k důležité změně, když ho začal řídit obecní výbor a městská rada v čele s voleným starostou. A uskutečnily se první volby, kdy mohli volit všichni měšťané platící daně. Od té doby se vystřídalo v čele Brna 33 mužů a jediná žena. Co za sebou zanechali?

…a mnoho dalšího.

Aktuální číslo Brněnského metropolitanu – Informačních novin občanů statutárního města Brna si můžete prohlédnout on-line zde

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít