Přeskočit na obsah

Červnový Metropolitan už i na mobilu

05. června 2018 2 minuty čtení
(luk) – Nejnovější číslo Brněnského metropolitanu už sjelo z tiskařského pásu. Do schránek ho Česká pošta roznese na konci týdne, on-line si ho však můžete přečíst už dnes. Obsah je navíc nově kompatibilní i s mobilními telefony a jednotlivé rubriky je tak možné číst i na malých displejích.

Co se v červnovém čísle dočtete?

Bydlení je jedna ze základních lidských potřeb. A proto se bydlení stalo i hlavním tématem červnového čísla. Situace s byty v Brně však není ideální – je jich málo, jsou drahé a chybí i ekonomicky dostupné nájmy. Velký nedostatek je i obecních bytů, na které přitom čekají tisíce nájemníků. V červnu proto zastupitelé města budou schvalovat Strategii bydlení, která má situaci do budoucna řešit.

V přehledu aktuálních zpráv o městě a z města se dočtete první informace o rezidentním parkování, o slavnostním otevření opraveného koupaliště Riviéra, o pokračování stavby Tramvaj Plotní, o úsporách pitné vody v budovách magistrátu, o nové cyklomapě okolí přehrady a mnoho dalšího. V rubrice najdete i praktické rady a tipy – například co dělat, když vám do bytu vletí netopýr, a kam zajít, když potřebujete nový pas.

Brněnský projekt Rapid Re-Housing přinesl inovativní řešení bytové nouze rodin s dětmi, za které již získal několik předních evropských ocenění. Lidé si přitom často myslí, že vylosované rodiny získají byt zadarmo. Skutečnost je však jiná – musí platit nájem a pro prodloužení smlouvy splnit předem dané podmínky, především nulový dluh na nájemném. To se po roce podařilo 46 rodinám. O Rapid Re-Housingu a práci kolem něj mluvil Jan Milota, který je u projektu od jeho začátku.

Brno má svého předního představitele, původně starostu a dnes primátora, od roku 1851. Tehdy totiž došlo ve správě města k důležité změně, když ho začal řídit obecní výbor a městská rada v čele s voleným starostou. A uskutečnily se první volby, kdy mohli volit všichni měšťané platící daně. Od té doby se vystřídalo v čele Brna 33 mužů a jediná žena. Co za sebou zanechali?

…a mnoho dalšího.

Aktuální číslo Brněnského metropolitanu – Informačních novin občanů statutárního města Brna si můžete prohlédnout on-line zde

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.