Přeskočit na obsah

Červen zpestří Sokolské Brno nebo oslavy 90. výročí FC Dosta Bystrc – Kníničky. Město podpoří také malý fotbal

08. června 2022

Celorepubliková akce Sokolské Brno zakončená průvodem, oslavy 90. výročí vzniku fotbalového klubu a projekt Malý fotbal pro mládež – zajímavé sportovní aktivity získají dotace od města Brna přesahující dohromady milion korun.

Spolek Sokolská župa Jana Máchala dostane individuální neinvestiční dotaci z rozpočtu města Brna ve výši 300 000 korun na uspořádání celorepublikové akce Sokolské Brno 2022, která se uskuteční ve dnech 10.–12. června, zejména v areálu TJ Sokol Brno I, na Špilberku a v Tyršově sadu. „Jedná se o tradiční celorepublikové setkání sokolů v Brně. Sokolské Brno je přehlídkou sokolské činnosti, která propaguje různé druhy sportů a kultury při zastoupení všech věkových kategorií. Předpokládá se účast čtyř tisíc sportovců zapojených do programu postaveného na přehlídkách hromadných pódiových skladeb, sportovních workshopech nebo výstavě o historii Sokola a o sportovních kláních, jako jsou například sokolský odznak zdatnosti, olympijský šplh, atletický mítink veteránů, pódiové skladby nebo soutěže v basketbalu, stolním tenisu či florbalu. Akci zakončí sokolský průvod Brnem,“ představila pro sokolskou obec i pro veřejnost velmi atraktivní akci primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Významné jubileum 90 let od svého založení oslaví fotbalový klub FC Dosta Bystrc – Kníničky s podporou města Brna. „Dotace ve výši 60 000 korun bude využita na financování oslav, které začnou v sobotu 11. června mezinárodním fotbalovým turnajem přípravek za účasti slovenského FC Petrželka a vídeňského Sport Clubu Wien, z tuzemských klubů potvrdil účast FC Slovácko. Tato sobota bude zaměřena hlavně na děti a mládež, proto pro ně budou po celý den k dispozici různé atrakce. Hlavní část oslav proběhne o týden později, v sobotu 18. června, za účasti fotbalového týmu osobností nebo prvoligové Zbrojovky. Bývalí hráči Bystrce se postaví proti Sigiteamu vedenému reprezentačním útočníkem a členem klubu ligových kanonýrů Horstem Sieglem. Poté sehraje zápas současný tým Dosty proti již prvoligové Zbrojovce. Po celý den bude probíhat také kulturní program, akci bude moderovat Petr Švancara,“ popsal další zajímavý sportovní program 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Pobočný spolek Malý fotbal Brno získá individuální neinvestiční dotaci z rozpočtu města Brna na podporu projektu Malý fotbal pro mládež včetně Univerzitní ligy v roce 2022 ve výši 443 000 korun. „Spolek organizuje soutěže malého fotbalu na území města Brna a v jeho okolí. Projekt je zaměřen především na mládežnické sportovce do 23 let, soutěží Univerzitní ligy se mohou účastnit i starší sportovci. Cílem projektu je také podpora sociálně slabších, začlenění romské komunity a národnostních menšin žijících v Brně a propojení jejich kultur jedním zájmem – sportem. Aktivní členskou základnu spolku Malý fotbal Brno tvoří 1 225 hráčů, z toho je 1 138 ve věku do 18 let,“ doplnil informace o dotacích radní pro oblast sportu a školství Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.