Přeskočit na obsah

Ceny lesních pozemků jsou příznivé. Město Brno toho chce využít

30. června 2021

Brněnští radní na dnešní schůzi souhlasili s rozšiřováním a scelováním městských lesů. Výkupy bude zajišťovat společnost Lesy města Brna.

Vzhledem ke kůrovcové kalamitě ceny lesních pozemků klesají a jejich nákup je v současné době výhodný. „Toho chceme využít a městské lesy tak sjednotit a rozšířit, což považuji za důležité jak pro současnou, tak budoucí generaci. Na letošní rok bylo na nákup lesních pozemků vyčleněno 5 milionů korun, ale i v příštích letech do toho vložíme další finanční prostředky,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „Jelikož společnost Lesy města Brna hospodaří s lesními pozemky ve vlastnictví města Brna, bude tato firma také zajišťovat výkupy lesních pozemků a dalších souvisejících ploch, jako jsou cesty, políčka pro zvěř nebo manipulační plochy pro těžbu dřeva. Počítáme s tím, že tato spolupráce bude dlouhodobá.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.