Přeskočit na obsah

Ceny lesních pozemků jsou příznivé. Město Brno toho chce využít

30. června 2021
Brněnští radní na dnešní schůzi souhlasili s rozšiřováním a scelováním městských lesů. Výkupy bude zajišťovat společnost Lesy města Brna.

Vzhledem ke kůrovcové kalamitě ceny lesních pozemků klesají a jejich nákup je v současné době výhodný. „Toho chceme využít a městské lesy tak sjednotit a rozšířit, což považuji za důležité jak pro současnou, tak budoucí generaci. Na letošní rok bylo na nákup lesních pozemků vyčleněno 5 milionů korun, ale i v příštích letech do toho vložíme další finanční prostředky,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „Jelikož společnost Lesy města Brna hospodaří s lesními pozemky ve vlastnictví města Brna, bude tato firma také zajišťovat výkupy lesních pozemků a dalších souvisejících ploch, jako jsou cesty, políčka pro zvěř nebo manipulační plochy pro těžbu dřeva. Počítáme s tím, že tato spolupráce bude dlouhodobá.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Nejméně rozvodů, stabilní nezaměstnanost, více slunečných dnů. Jaká čísla definují Brno 2022?

Tisíc lidí si loni nově zapsalo do kolonky „trvalé bydliště“ město Brno a počet obyvatel tak vzrostl na 381 tisíc. Dětí se zato narodilo (stejně jako jinde v České republice) ve srovnání s rokem 2021 méně. Nejméně v novodobé historii bylo rozvodů – 659. Nejen demografická, ale i další zajímavá data o městě (třeba kolik bylo požárů, kolik stál průměrně byt nebo kolik spadlo srážek) shrnuje zpráva Brno v číslech.

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.